X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 15:20
Po rocznej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną na świecie, Ośrodek Chopinowski w Szafarni organizuje 28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Z racji obowiązujących restrykcji, konkurs odbędzie się w formie hybrydowej. Młodzi pianiści z całego świata nadesłali swoje nagrania konkursowe, które zostaną przesłuchane przez międzynarodowe grono jurorów obradujące w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. 
28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopinadla Dzieci i Młodzieży w Szafarni
28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w SzafarniFoto: mat. pras.

W tym roku przewodniczącą jury jest profesor bydgoskiej Akademii Muzycznej, Katarzyna Popowa-Zydroń. Do tegorocznej edycji Konkursu zakwalifikowało się 55 wykonawców z 15 krajów.

Posłuchaj
21:49 12.05. Szafarnia.mp3 Rozmowa z dyrektor Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni panią Agnieszką Brzezińską (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_12.05.2021.

Przesłuchania nagrań uczestników podzielonych na trzy grupy wiekowe będą trwały trzy dni, do 15 maja. Po obradach jurorów, w niedzielę odbędzie się koncert laureatów prezentujący najlepsze wykonania w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zarówno przesłuchania jak i koncert laureatów śledzić będzie można na kanale YouTube Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni lub na stronie www.szafarnia.art.pl do czego serdecznie zachęcamy.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.szafarnia.art.pl.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego wydarzenia.

28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni był tematem audycji "Muzyczne podróże" 12 maja od 10.00 do 11.00. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Daria Druzgała
Data emisji: 12.05.2021
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: muzyczne podróże
Zobacz także

Czytaj także

Poznajemy instrumenty muzyczne. Pianino

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 16:45
W "Muzycznych podróżach" Polskiego Radia Dzieciom zaczynamy nowy cykl audycji "Opowieści o instrumentach, na których gracie". Jak prawidłowo trzymać gitarę klasyczną? Czym się różnią od siebie instrumenty strunowe? Jakie mają brzmienie? Dlaczego fortepian nazywany jest królewskim instrumentem? I w jaki sposób grać na pianinie, żeby obie ręce grały na nim razem? Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można słuchają cyklu audycji "Opowieści o instrumentach, na których gracie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O muzyce do "Pana Tadeusza"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 21:33
Śród takich pól przed laty, nad brzegiem ruczaju,. Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju,. Stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany. Czy znacie już tę opowieść? Pisana trzynastozgłoskowcem, zaliczona do kanonu szkolnych lektur, jest udręczeniem niejednego ucznia. Tymczasem epopeja Adama Mickiewicza rozpoczynająca się powrotem Tadeusza, który bryczką zajeżdża przed dwór swojego dzieciństwa, jest tak ważna dla Polaków, że doczekała się wielu wielu adaptacji i ekranizacji.
rozwiń zwiń