Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Muzyka z filmu "Tajemniczy ogród"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 15:15
"Tajemniczy ogród" - opublikowana w 1911 roku powieść autorstwa Frances Hodgson Burnett, doczekała się niezliczonych, w tym teatralnych i filmowych, interpretacji. Dziś poznamy muzykę polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera skomponowaną do filmowej adaptacji powieści wyreżyserowanej przez Agnieszkę Holland.
Kadr z filmu Tajemniczy Ogród w reżyserii Agnieszki Holland (1993)
Kadr z filmu "Tajemniczy Ogród" w reżyserii Agnieszki Holland (1993)Foto: PAP/DPA/United Archives/Impress

Pewnego deszczowego dnia dziewięcioletnia Mary Lennox przybywa do ponurej posiadłości swojego wujka, Archibalda Cravena. Jej nowy opiekun okazuje się dziwnym, nieprzystępnym człowiekiem. Jeszcze bardziej zagadkowy jest jego dom - położony na wrzosowisku dwór o stu pokojach, w którym nocą rozlega się czyjś płacz.

Otacza go ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia rozwikłać tajemnicę nocnych krzyków i odnaleźć furtkę do zakazanego ogrodu. W jej poszukiwaniach niebagatelną rolę odegra mały ptaszek z czerwonymi piórkami na piersi…

Posłuchaj

60:03 2023_06_05 10_00_06_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 5 czerwca godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 05.06.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka z filmów o Asterixie i Obelixie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 12:15
Tym razem coś dla wielbicieli kina i komiksów, czyli wyprawa do starożytnego Rzymu, wizyta w Egipcie i spotkanie z Galami - niezwykłymi Asterixem i Obelixem. Muzyka z serii aktorskich filmów zrealizowanych na podstawie komiksów o Galach walczących z żołnierzami Cesarstwa Rzymskiego
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka z filmu "Mała syrenka"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2023 12:15
W maju do kin trafi aktorska wersja Małej syrenki. W Muzycznych podróżach udamy się do jej podwodnego królestwa dzięki muzyce Alana Menkena do filmu animowanego z 1989 roku.
rozwiń zwiń