X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego się męczymy?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 21:00
Mięśnie stanowią prawie połowę wagi naszego ciała. Znajdują się wszędzie, i nieustannie pracują, dzięki czemu nasze ciało funkcjonuje. Mają jednak pewną wadę: szybko się męczą.
Dlaczego się męczymy?
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Jak działają ludzkie mięśnie? Jak organizm reaguje na wysiłek fizyczny? Jaki wpływ ma aktywność fizyczna na temperaturę ciała, puls, liczbę oddechów i ciśnienie krwi? Co przyczynia się do powstawania uczucia zmęczenia i jakie są jego objawy? Czy zwierzęta męczą się tak samo jak ludzie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w Poranku w Polskim Radiu Dzieciom. Już od 7:00 zaprasza Dominika Sygiet.

Zobacz także