Polskie Radio Dzieciom

Laureaci XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Jestem Przyjacielem Przyrody" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2024 00:46
Gośćmi audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom byli Laureaci XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Jestem Przyjacielem Przyrody" organizowanego przez SP nr. 279 im. Batalionów AK "Gustaw" i "Harnaś" w Warszawie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o tym jak przygotowywali się do konkursu, jakie emocje im towarzyszyły, ale także o tym jak wyobrażają sobie konkurs recytatorski, który byłby niemalże jak z marzeń.
Laureaci XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego Jestem Przyjacielem Przyrody
Laureaci XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Jestem Przyjacielem Przyrody"Foto: PR

Tematyka konkursu obejmowała wiersze związane tematycznie z otaczającym nas światem przyrody. - Super czuliśmy się z tym tematem. Te wiersze mogą też innym pomóc, żeby nie niszczyli Ziemi - powiedzieli goście "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom, laureaci XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Jestem Przyjacielem Przyrody". W rozmowie opowiedzieli także skąd wziął się wybór takich, a nie innych wierszy oraz kto pomagał im w przygotowaniach. Z laureatami rozmawiała Martyna Chuderska, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom i jurorka XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Jestem Przyjacielem Przyrody". 

Posłuchaj
45:11 [DAB]Dzieciom (PCM) 7 czerwiec 2024 08_04_48.mp3 W audycji "Poranek" rozmowa z laureatami XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Jestem Przyjacielem Przyrody"_Polskie Radio Dzieciom_7.06.2024

 

W audycji pojawił się też wątek dotyczący wizji konkursu zorganizowanego w sposób wyjątkowo przyjazny dla uczestników. Jak sami przyznali, dla nich byłoby ważne, żeby każdy z jurorów był uśmiechnięty, wtedy czuliby się lepiej występując. Zaproponowali też zmianę dekoracji i dodanie dużej ilości roślin, żeby nastrój bardziej przypominał las. Pojawiła się również propozycja zmiany oświetlenia na zielone i wiele innych nietuzinkowych pomysłów. 
Więcej w załączonym zapisie rozmowy.

Audycja: Poranek
Prowadziła: Martyna Chuderska
Data emisji: 7.06.2024
Godzina emisji: 8.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także