X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Mali poligloci

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 16:00
Czy naukę języka obcego dziecko powinno rozpocząć gdy opanuje już język ojczysty, czy najlepiej jest zacząć "od dnia narodzin"?
Audio
  • 06.10.2015 Kiedy rozpocząć naukę języka obcego? Czy lepiej poczekać, czy zaczynać "od dnia narodzin"? (Strefa Rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Mali poligloci
Foto: East News

W poniedziałkowej Strefie Rodzica poruszymy zagadnienia związane z nauczaniem malucha języków obcych. Kiedy warto zacząć taką edukację, a kiedy będzie to strata czasu i energii dziecka? Jakie metody nauczania sprawdzają się najlepiej i są uznawane za najskuteczniejsze? Czy warto, poza nauką w przedszkolu lub szkole dbać o dostęp do języka obcego w domu? W jaki sposób? Ambitni rodzice niekiedy gubią się w gąszczu propozycji coraz to atrakcyjniejszych kursów i lekcji, które mają uczynić z ich pociechy poliglotę, jeszcze zanim dziecko na dobre oswoi się z językiem ojczystym. Czy zacząć od zajęć z lektorem polskim, czy rzucić dziecko od razu na głęboką wodę, zapisując je na zajęcia z native – speakerem? A może najkorzystniej będzie wysłać dziecko na pół roku za granicę, by poznało też kulturę danego kraju? O tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas poniedziałkowej audycji, a nasi radiowi eksperci doradzą słuchaczom optymalne rozwiązania dotyczące nauczanie dzieci języków obcych.

Goście:

dr hab. Magdalena Olpińska-Szkiełko - Wydzial Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego

Kinga Gołdanowska - dyrektor szkoły i przedszkola dwujęzycznego dla dzieci

Waldemar Miksa - inicjator i ogólnopolski koordynator Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci"

O audycji: W naszej wieczornej Strefie Rodzica doradzamy, jak dobrze, mądrze i zdrowo wychować dziecko oraz optymalnie wspierać jego rozwój, a zapraszani do udziału w audycjach eksperci wspomagają słuchaczy w tym trudnym zadaniu. Poruszamy też istotne dla rodziców, lub osób pragnących nimi zostać problemy. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami. Chcielibyśmy, by Strefa Rodzica w Polskim Radiu dzieciom była dla Państwa miejscem do debaty – na każdy proponowany przez nas lub słuchaczy temat. Prowadząca Ludwika Grunwald zaprasza.

Zobacz także