Polskie Radio Dzieciom

Mali poligloci

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 16:00
Czy naukę języka obcego dziecko powinno rozpocząć gdy opanuje już język ojczysty, czy najlepiej jest zacząć "od dnia narodzin"?
Audio
  • 06.10.2015 Kiedy rozpocząć naukę języka obcego? Czy lepiej poczekać, czy zaczynać "od dnia narodzin"? (Strefa Rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Mali poligloci
Foto: East News

W poniedziałkowej Strefie Rodzica poruszymy zagadnienia związane z nauczaniem malucha języków obcych. Kiedy warto zacząć taką edukację, a kiedy będzie to strata czasu i energii dziecka? Jakie metody nauczania sprawdzają się najlepiej i są uznawane za najskuteczniejsze? Czy warto, poza nauką w przedszkolu lub szkole dbać o dostęp do języka obcego w domu? W jaki sposób? Ambitni rodzice niekiedy gubią się w gąszczu propozycji coraz to atrakcyjniejszych kursów i lekcji, które mają uczynić z ich pociechy poliglotę, jeszcze zanim dziecko na dobre oswoi się z językiem ojczystym. Czy zacząć od zajęć z lektorem polskim, czy rzucić dziecko od razu na głęboką wodę, zapisując je na zajęcia z native – speakerem? A może najkorzystniej będzie wysłać dziecko na pół roku za granicę, by poznało też kulturę danego kraju? O tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas poniedziałkowej audycji, a nasi radiowi eksperci doradzą słuchaczom optymalne rozwiązania dotyczące nauczanie dzieci języków obcych.

Goście:

dr hab. Magdalena Olpińska-Szkiełko - Wydzial Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego

Kinga Gołdanowska - dyrektor szkoły i przedszkola dwujęzycznego dla dzieci

Waldemar Miksa - inicjator i ogólnopolski koordynator Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci"

O audycji: W naszej wieczornej Strefie Rodzica doradzamy, jak dobrze, mądrze i zdrowo wychować dziecko oraz optymalnie wspierać jego rozwój, a zapraszani do udziału w audycjach eksperci wspomagają słuchaczy w tym trudnym zadaniu. Poruszamy też istotne dla rodziców, lub osób pragnących nimi zostać problemy. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami. Chcielibyśmy, by Strefa Rodzica w Polskim Radiu dzieciom była dla Państwa miejscem do debaty – na każdy proponowany przez nas lub słuchaczy temat. Prowadząca Ludwika Grunwald zaprasza.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak