Polskie Radio Dzieciom

Psychoterapia tańcem w walce z problemami emocjonalnymi dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 18:00
Ciało i umysł są ze sobą zintegrowane. Terapia tańcem i ruchem czyli tzw. ekspresja ruchowa, pozwala dotrzeć do tego, co dzieje się w umyśle. W jakich przypadkach taka terapia może pomóc i jak wyglądają zajęcia – o tym usłyszeć można w rozmowie z ekspertami, gośćmi "Strefy rodzica”.
Audio
  • W jakich sytuacjach może pomóc psychoterapia ruchem i tańcem? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

- Nasz ciało zawiera kod niewerbalny, który jest naszym językiem. Rozwija się już w łonie matki i dopiero w 2 roku życia zaczyna bardziej rozwijać się nasza mowa czyli język werbalny – powiedziała Izabela Guzek, certyfikowana psychoterapeutka i superwizor terapii tańcem i ruchem, psycholog.

- Posługując się narzędziami, które pozwalają nam obserwować ciało możemy mieć pewne hipotezy i w procesie terapeutycznym najważniejsze jest to, żeby osoba, która korzysta z takiej terapii sama to odkrywała – przyznała Ada Kaczan - terapeutka tańcem i ruchem.

W ”Strefie Rodzica”  zaproszone do studia ekspertki wyjaśniają, czym jest terapia tańcem i ruchem i w jaki sposób pomaga ona dzieciom i dorosłym w walce z problemami emocjonalnymi i rozwojowymi.

To wydanie audycji prowadziła Joanna Ficińska.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji!

"Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica
Zobacz także
Czytaj także

Jak pomóc mózgowi szybko się uczyć i na długo zapamiętać

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 20:55
Mózg można traktować jak mięsień i dzięki odpowiednim treningom osiągać coraz lepsze wyniki w zapamiętywaniu. Dzięki nim skrócimy czas przyswajania wiedzy i na długo ją utrwalimy. Do tego potrzebujemy m.in. wykorzystania wyobraźni i skojarzeń oraz śmiesznych historii z naszego życia, bo mózg nie znosi nudy. Jak to wszystko połączyć by efektywnie zacząć się uczyć? Wiedzą to mistrz Polski i mistrz świata w zapamiętywaniu, goście Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Strefa rodzica”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krew to lek którego nie można sztucznie wyprodukować

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 10:00
Na co dzień wiele osób nie myśli o tym, że potrzebni są dawcy krwi, i krew, a przecież do tej pory nikomu się nie udało jeszcze wyprodukować sztucznej krwi. Jest to więc bezcenny lek pozyskiwany tylko od ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Zawitkowski o bosych stopach latem po zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 07:00
Wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto pamiętać, że dla malucha taki wyjazd, to zupełnie nowa sytuacja i nowa przestrzeń do zaciekawienia. Na wczasach dużo więcej dzieje się nowego niż w domu. Dlatego warto wykorzystać lato do wspólnego odkrywania przestrzeni. 
rozwiń zwiń