X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Psychoterapia tańcem w walce z problemami emocjonalnymi dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 18:00
Ciało i umysł są ze sobą zintegrowane. Terapia tańcem i ruchem czyli tzw. ekspresja ruchowa, pozwala dotrzeć do tego, co dzieje się w umyśle. W jakich przypadkach taka terapia może pomóc i jak wyglądają zajęcia – o tym usłyszeć można w rozmowie z ekspertami, gośćmi "Strefy rodzica”.
Audio
  • W jakich sytuacjach może pomóc psychoterapia ruchem i tańcem? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

- Nasz ciało zawiera kod niewerbalny, który jest naszym językiem. Rozwija się już w łonie matki i dopiero w 2 roku życia zaczyna bardziej rozwijać się nasza mowa czyli język werbalny – powiedziała Izabela Guzek, certyfikowana psychoterapeutka i superwizor terapii tańcem i ruchem, psycholog.

- Posługując się narzędziami, które pozwalają nam obserwować ciało możemy mieć pewne hipotezy i w procesie terapeutycznym najważniejsze jest to, żeby osoba, która korzysta z takiej terapii sama to odkrywała – przyznała Ada Kaczan - terapeutka tańcem i ruchem.

W ”Strefie Rodzica”  zaproszone do studia ekspertki wyjaśniają, czym jest terapia tańcem i ruchem i w jaki sposób pomaga ona dzieciom i dorosłym w walce z problemami emocjonalnymi i rozwojowymi.

To wydanie audycji prowadziła Joanna Ficińska.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji!

"Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica
Zobacz także

Czytaj także

Jak pomóc mózgowi szybko się uczyć i na długo zapamiętać

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 20:55
Mózg można traktować jak mięsień i dzięki odpowiednim treningom osiągać coraz lepsze wyniki w zapamiętywaniu. Dzięki nim skrócimy czas przyswajania wiedzy i na długo ją utrwalimy. Do tego potrzebujemy m.in. wykorzystania wyobraźni i skojarzeń oraz śmiesznych historii z naszego życia, bo mózg nie znosi nudy. Jak to wszystko połączyć by efektywnie zacząć się uczyć? Wiedzą to mistrz Polski i mistrz świata w zapamiętywaniu, goście Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Strefa rodzica”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krew to lek którego nie można sztucznie wyprodukować

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 10:00
Na co dzień wiele osób nie myśli o tym, że potrzebni są dawcy krwi, i krew, a przecież do tej pory nikomu się nie udało jeszcze wyprodukować sztucznej krwi. Jest to więc bezcenny lek pozyskiwany tylko od ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Zawitkowski o bosych stopach latem po zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 07:00
Wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto pamiętać, że dla malucha taki wyjazd, to zupełnie nowa sytuacja i nowa przestrzeń do zaciekawienia. Na wczasach dużo więcej dzieje się nowego niż w domu. Dlatego warto wykorzystać lato do wspólnego odkrywania przestrzeni. 
rozwiń zwiń