X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Żywienie w polskich szkołach

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 18:00
Jak jedzą polskie dzieci? Czego powinny jeść mniej? Czego powinny jeść więcej? Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw? Wspólne rodzinne gotowanie i posiłki to element zmiany nawyków żywieniowych dzieci. Jak to zrobić?
Audio
  • Dieta i jej wpływ na zdrowie dziecka (Strefa rodzica/Polskie Radio Dziecka)_29.08.2019.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

O programie "Dobrze jemy ze Szkołą na widelcu" opowiedziała Alicja Baska - lekarz, współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, pasjonatka medycyny kulinarnej, ambasadorka Programu "Dobrze Jemy ze Szkołą na widelcu".

Audycja:  Strefa rodzica
Prowadzi: Joanna Ficińska
GośćAlicja Baska - lekarz, Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia
Data emisji: 29.08.2019
Godzina emisji: 21.00

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

 

 

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica
Zobacz także

Czytaj także

Jak dbać o zęby i dietę od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 16:00
Próchnica wieku rozwojowego jest chorobą cywilizacyjną. Szacuje się, że zachorowalność zwiększa się wraz z wiekiem zbliżając się do 100 % u dzieci między 6 i 7 rokiem życia. Chorobie tej można zapobiegać. Jak to zrobić? O tym w ”Strefie rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczne zbiory w lesie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 15:00
Spacer z dzieckiem po lesie, grzybobranie, czy wyprawa na jagody, są jedną z letnich form spędzenia czasu. Jednak czasem zjedzenie potrawy z grzybów kończy się tragicznie, podobnie, jak zjedzenie nieumytych jagód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skorzystać z witaminy D latem?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 08:00
Świadomość, jak istotną rolę w procesie mineralizacji kości i zębów odgrywa witamina D jest coraz większa. Rozwój nauki pokazuje z dnia na dzień, że jej właściwe spożycie wiąże się też z profilaktyką chorób naczyniowo-sercowych. Tymczasem 94 % małych dzieci nie otrzymuje jej w dostatecznej ilości.
rozwiń zwiń