Polskie Radio
Section05
zdrowie dziecka

Projekt ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży zagrożeniem dla praw rodziców?

 "Ministerstwo Zdrowia - to samo, które generuje wieloletnie kolejki do specjalistów - właśnie zakończyło konsultacje społeczne ws. projektu ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który będzie nowym batem na polskie rodziny" – napisał w Naszym Dzienniku Tomasz Elbanowski z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. O założeniach ustawy mówił w audycji Szukając Dziury w Całym. Gościem Polskiego Radia 24 była także Klara Klinger z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie zdrowie dziecka Ministerstwo Zdrowia

200 lat Instytutu Głuchoniemych w Warszawie

Warszawski Instytut Głuchoniemych ma ogromne tradycje i osiągnięcia na skalę międzynarodową w edukacji osób niesłyszących. Ta jedna z najstarszych placówek na świecie zajmujących się pomocą osobom głuchoniemym, dziś skutecznie łamie stereotypy dotyczące ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność szkoła dzieci zdrowie zdrowie dziecka

"Próchnica jest chorobą cywilizacyjną"

Nie tylko zła higiena jamy ustnej, jedzenie cukierków oraz picie gazowanych i słodkich napojów powodują próchnicę – najczęstszą chorobę zębów wśród najmłodszych. Na jej rozwój wpływa też m.in. niedobór witaminy D w okresie ciąży i karmienie niemowlaka butelką. Stomatolodzy apelują, by próchnicy mleczaków nie bagatelizować, gdyż ma duży wpływ na uzębienie oraz zdrowie całego organizmu dziecka w przyszłości. O tym, dlaczego warto dbać o zdrowie zębów mówił w Polskim Radiu 24 dr Roman Borczyk z Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dzieci zdrowie zdrowie dziecka stomatolog

Ubezpieczenia szkolne – na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla dziecka?

Przed początkiem roku szkolnego pojawia się temat ubezpieczeń szkolnych. O tym, czy są one obowiązkowe, czy działają także w trakcie wakacji i na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla dziecka, rozmawiali w audycji Pogotowie Konsumenckie Dorota Fal (Polska Izba Ubezpieczeń) i Marcin Jaworski (Biuro Rzecznika Finansowego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szkoła dzieci ubezpieczenia rok szkolny zdrowie zdrowie dziecka

Fundacja Otwarte Ramiona pomaga dzieciom

Każdego roku rodzi się w Polsce ponad 100 dzieci z wadą wrodzoną dłoni i przedramienia. Jeszcze więcej ulega wypadkom. Aktywnie pomaga im Fundacja Otwarte Ramiona, której przedstawiciele opowiedzieli w audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja o swojej działalności. Gośćmi Polskiego Radia 24 były: Magdalena Belka i Marta Ławacz.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie wychowanie poród dzieci rehabilitacja zdrowie zdrowie dziecka ngo