Polskie Radio
Section05
dr Witaminka

Dr Witaminka o polskich potrawach tradycyjnych

Pierogi, kotlet schabowy, gołąbki, bigos i żurek.. W audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom, rozmawialiśmy o polskich potrawach tradycyjnych. Jak je podawać, aby dania były zdrowe? Na to pytanie odpowiedziała dr Joanna Neuhoff-Murawska, dietetyk z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PIB, znana z anteny Polskiego Radia Dzieciom jako Dr Witaminka.
Zobacz więcej na temat:  dr Witaminka zdrowe odżywianie kuchnia polska Popołudnik w PR Dzieciom Joanna Neuhoff-Murawska radio dla dzieci

Co jeść żeby schudnąć? Obalamy mity żywieniowe

Zazwyczaj wpisanie w wyszukiwarkę internetową pytań tj. Co jeść, aby schudnąć, czy kawa rozpuszczalna jest szkodliwa, czy powinniśmy wykluczyć jakieś produkty z naszego jadłospisu, skutkuje wieloma wątpliwościami ponieważ w sieci znajdujemy wiele sprzecznych informacji. Nie zawsze te, które znajdują się na pierwszych miejscach wyświetlonych przez wyszukiwarkę, są rzeczywiście wiarygodne. Jak nie dać się oszukać?
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica zdrowie dr Witaminka

Wakacyjna apteczka rodziców

Wakacje z dzieckiem to czas długo wyczekiwanej beztroski i zadowolenia ze wspólnie spędzoznego czasu. Tymczasem korzystając z nowych przestrzeni i uczestnicząc w niecodziennych sytuacjach możemy narazić się na przykre niespodzianki. Jak ich uniknąć i o czym warto wiedzieć planując rodzinny wyjazd? O tym Joanna Neuhoff - Murawska rozmawiała ze specjalistami, gośćmi ”Strefy rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKIE RADIO DZIECIOM dr Witaminka rozwój dziecka zdrowie dziecka

22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

W sobotę odbyła się największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę. 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który w tym roku przebiegał pod hasłem ”Ruch”. Dziś na PGE Narodowym w Warszawie, zapprezentowały się instytucje naukowe i kulturalne z kraju i zagranicy. Można było także spotkać dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKIE RADIO DZIECIOM Zwierzyniec dr Witaminka Rodzinny W-F