X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dziecięce festiwale w czasach pandemii. Czego możemy się spodziewać na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 10:00
Święto Dzieci Gór to międzynarodowy festiwal, który organizowany jest od 1992 roku. Udział w nim biorą dzieci i zespoły folklorystyczne zarówno z Polski, jak i całego świata. Podczas kilkudniowego wydarzenia uczestnicy mają okazję do zapoznania się z bogactwem różnych kultur czy nauki obyczajów innych osób. O tegorocznym przebiegu festiwalu w Nowym Sączu opowiedział w Strefie Rodzica Krzysztof Trebunia-Tutka, polski muzyk, założyciel i lider zespołu Trebunie-Tutki.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Niewątpliwie polskie góry skrywają w sobie wiele tradycji, które z biegiem lat stają się mniej zrozumiałe lub ich znaczenie maleje. Dlatego też istotne jest, aby je pielęgnować i się o nich uczyć. Sposobem na to było zorganizowanie festiwalu, którego pomysł narodził się już przed wojną i dotyczył świętowania góralskich grup tanecznych, muzyki i teatrów. Obecnie jest to również festiwal przyjaźni, podczas którego dzieci mogą nawiązywać znajomości z ludźmi z kraju i ze świata. – Uczymy świadomie dzieci tradycji, przekazujemy, staramy się, aby pamiętali o swoich korzeniach. Opowiadamy, jak żyli kiedyś nasi dziadkowie, co było dla nich ważne, jak się bawili. Uczymy dzieci tych zabaw, a z drugiej strony od współczesnych dzieci uczymy się właśnie tej spontaniczności, tej zabawy – skomentował Krzysztof Trebunia-Tutka. 

Posłuchaj
59:06 2021_07_21 22_00_10_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 21 lipca godz. 22:00

Z racji tego, że przyjazd zagranicznych zespołów był w tym roku niemożliwy, wymyślono, aby przesłały one swoje pozdrowienia oraz wcześniej nagrane występu do prezentacji online. Oprócz tego, wyjątkowo zaproszono zespoły nie tylko z polskich gór, ale też i z całego kraju. Festiwal zakończy finałowy koncert, który również różni się od tych wydarzeń z poprzednich lat. To dlatego, ponieważ zamiast dzieci wystąpią na nim m.in. dorośli z teatru Vaśka, a także członkowie zespołu Trebunie-Tutki.

W tegorocznej edycji główny nacisk kładzie się na zaprezentowanie swoich talentów oraz zaprzyjaźnienie się z innymi, dlatego też podczas tego święta nie będzie konkursów. Niemniej jednak, osoby chętne, które przebywają na miejscu mogą wziąć udział w festiwalowych warsztatach i zabawach, podczas których m.in. malują ilustracje i tkaniny za pomocą przypraw lub tworzą las w słoiku. Jeśli ktoś natomiast nie jest w stanie udać się do Nowego Sącza osobiście, może oglądać występu na żywo, w internecie. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Gość: Krzysztof Trebunia-Tutka
Data emisji: 21.07.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 

 

 

Zobacz także