Polskie Radio Dzieciom

Jakie są objawy cukrzycy u dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 14:54
14 listopada bchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Cym różni się cukrzyca typu 1 i 2, jakie jej objawy? Jak radzić sobie z tą chorobą? Na te pytania odpowiedzą dzisiejsi goście audycji "Strefa rodzica". Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom!
Jakie są objawy cukrzycy u dziecka? O tym w audycji Polskiego Radia Dzieciom
Jakie są objawy cukrzycy u dziecka? O tym w audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: mat. pras.

"Znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny" to hasło tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy. Wraz z gośćmi Polskiego Radia Dzieciom, mówić będziemy dziś o tej chorobie. Obalimy mity, które jej dotyczą. Jak radzić sobie z tą chorobą? Na to i wiele innych pytań odpowiedzieli goście audycji: Dagmara Staniszewska z Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą  oraz Mikołaj Ośmiański, podopieczny fundacji.

Zapis audycji już wkrótce pojawi się w artykule. 


Audycja: Strefa rodzica
Prowadził: Joanna Ficińska
Data emisji: 24.11.2023
Godzina emisji: 21.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu PRD w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców. 


Zobacz także