Polskie Radio Dzieciom

Dźwiękowa mapa Islandii

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 11:11
Dźwięki Islandii mogą być równie fascynujące i piękne jak tamtejsza przyroda. Na taśmach Katarzyny Paluch usłyszymy odgłosy z takich miejsc jak Wodospad Gullfoss i gejzer Strokkur, czy Laguna Lodowcowa.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Swoją "dźwiękową mapę Islandii" Katarzyna Paluch zawarła na swoim blogu "Noise from Iceland".

- Oprowadzałam kiedyś po jaskini osobę niedowidzącą. Islandia to znacznie więcej niż jej widoki. Są zapachy, są dźwięki. Kobieta, którą spotkałam na początku tego roku, opowiadała mi dosyć dokładnie, jak odbiera jaskinię. Była oceanografem, więc potrafiła opowiadać bardzo ładnie i porównywać zjawiska. Wtedy pomyślałam, że słuchanie Islandii może być równie fascynujące, co patrzenie na nią - opowiada Kaśka Paluch, twórczyni dźwiękowej mapy Islandii. 

Posłuchaj
59:26 [DAB]Dzieciom (PCM) 28 luty 2021 10_00_01_DD_.mp3 28.02.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dźwięk dobry)

Na dźwiękołapanie zaprasza Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 28.02.2021

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Dźwięk dobry" w każdą niedzielę o godz. 10:00

-

Zabawa dźwiękami W czasie tych godzinnych spotkań, zabieramy słuchaczy w podróż do świata dźwięków. Tych składających się na muzykę, ale i tych codziennych, jak dźwięki domu, miasta, czy przyrody. Uwrażliwiamy na słuchanie tego, co dookoła, namawiamy do zabawy dźwiękami. Zapraszają Agnieszka Ciecierska, Agnieszka Kunikowska.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Sztuka tworzenia opowieści

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 11:11
W dzień zakochanych porozmawiamy o miłości, ale nieco innej. O miłości do tworzenia do pisanych i dźwiękowych opowieści. Na czym polega praca artysty, który ma przekazać swoją historię innym?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnice miasta, czyli praca przewodnika turystycznego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 11:11
Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, zatem posłuchajmy opowieści przewodników, ale i opowieści o przewodnikach, o tym, na czym polega ich praca.
rozwiń zwiń