X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Historia herbaty

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 16:45
Nie do końca wiadomo, kto pierwszy sprowadził herbatę do Europy, wiadomo jednak, iż miało to miejsce w XVII wieku. Prawdopodobnie przybyła ona do nas za sprawą Holendrów lub Portugalczyków, którzy wówczas zajmowali się sprowadzaniem orientalnych towarów na europejskie wybrzeże
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Jak to często bywa, początkowo herbata nie cieszyła się zbyt wielką popularnością. Egzotyczny smak zdecydowanie różnił się bowiem od wybieranych przez Europejczyków trunków, a dodatkowo była ona bardzo droga i dostępna tylko dla wybranych.

Posłuchaj
62:02 Dzieci_AAC 2021_05_15-15-00-36_DDT_.mp3 15.05.2021 Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 15.05.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Warsztaty archeologiczne

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 16:45
Czym była epoka kamienia? Jakie ma ona dla nas znaczenie? Czy cos pozostało po tamtych czasach? O tych i innych ciekawostkach związanych z zagadnieniami, które młodzi historyce będą poznawać podczas warsztatów organizowanych przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Historia klimatu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 16:45
Historia naszej planety ma ok. 4,5 mld lat. W tym czasie klimat zmieniał wielokrotnie - raz było zimno, raz ciepło. Jak zmieniał się klimat na przestrzeni miliardów lat i jakie wiążą się z tym konsekwencje? O tym w dzisiejszym programie.
rozwiń zwiń