X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Gra "Tajna misja" i Enigma

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 16:45
Gry edukacyjne, a w nich tajemnicze zadania, zaszyfrowane wiadomości, łamigłówki logiczne, oraz wyjątkowa wystawa z oryginalnym egzemplarzem polskiej repliki Enigmy, premiery filmów i podcastów – to atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Polski w ramach "Przystanku Niepodległość".
Wnętrze Bletchley Park - budynku, w którym podczas II wojny światowej Alan Turing pracował nad złamaniem kodu Enigmy
Wnętrze Bletchley Park - budynku, w którym podczas II wojny światowej Alan Turing pracował nad złamaniem kodu EnigmyFoto: EQRoy/Shutterstock.com

W tym roku Przystanek Niepodległość będzie poświęcony kryptologii i kryptologom - Muzeum Historii Polski przygotowało na 11 listopada, dwie gry, terenową i internetową.

Tematyka gier związana jest z historią polskiej kryptologii. Ich bohaterami są niezwykli ludzie, którzy nie bali się trudnych wyzwań. W warstwie fabularnej gry zaczynają się  od czasów wojny polsko-bolszewickiej, kiedy to za sprawą pewnego chemika, wielbiciela krzyżówek, powstała polska służba kryptologiczna. 

Posłuchaj
59:30 Dzieci_AAC 2021_11_06-15-00-19_DDT.mp3 06.11.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 6.11.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Dynastie świata: Arpadzi

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 16:45
Arpadowie (także Arpadzi) to dynastia książąt, a następnie królów węgierskich. To pierwsza węgierska dynastia narodowa. Za założyciela uznawany jest prawie legendarny Arpad, wódz plemion madziarskich, które osiedliły się w kotlinie, zwanej dziś Niziną Węgierską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia roweru i innych pojazdów napędzanych siłą mięśni

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 16:45
W Centrum Nauki Kopernik możemy oglądać wystawę pod tytułem "Rowery". Ekspozycja podzielona jest na trzy części. Pierwsza pokazuje, jak rozwijały się poszczególne części rowerów – koła i ramy, przerzutki, druga skupia się na jeździe, a trzecia prezentuje społeczne skutki korzystania z rowerów.
rozwiń zwiń