Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Historia klimatu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 16:45
Historia naszej planety ma ok. 4,5 mld lat. W tym czasie klimat zmieniał wielokrotnie - raz było zimno, raz ciepło. Jak zmieniał się klimat na przestrzeni miliardów lat i jakie wiążą się z tym konsekwencje? O tym w dzisiejszym programie.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gość Polskiego Radła Dzieciom: Tomasz Drela z Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

Posłuchaj

60:03 Dzieci_AAC 2021_05_08-15-00-37_DDT_.mp3 08.05.2021 Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu) 

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 08.05.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Urodzinki Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 16:45
Od 18 kwietnia 1926 roku Program 1 Polskiego Radia na stałe zagościł w eterze. To oznacza, że radiowa Jedynka właśnie skończyła 95 lat! Jakich audycji dawniej słuchano? Czy tak dawno, dawno, temu były także audycje dla dzieci? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Detektywi przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 16:45
Czy poznawanie przeszłości miejsca, w którym się mieszka może być ciekawe? Oczywiście! Wystarczy trochę chęci, by odkryć niezwykłe historie i fascynujące miejsca..
rozwiń zwiń