X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Pomocnicy Św. Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 22:06
W imieniny świętego Mikołaja postaramy się mu pomóc. Ale potrzeba do tego dużo siły!
Audio
  • 6.12.2015 Pomocnicy Św. Mikołaja (Rodzinny WF/Polskie Radio Dzieciom)
Pomocnicy Św. Mikołaja
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Przez całe wieki św. Mikołaj nosił na plecach wielkie worki z prezentami, dla grzecznych dzieci. Ale to nie jedyne jego zajęcie, bo roznoszenie prezentów odbywa się tylko raz w roku. Przez resztę czasu trzeba się do tego dobrze przygotować. Doglądać, czy Elfy dobrze pracują, współpracować z panią Mikołajową, zajmować się reniferami… Oprócz tego, Mikołaj musi też dbać o dobrą kondycję, w końcu ma już swoje lata, a przeskakiwanie z komina na komin, i do tego po cichu, długie podróże i ciężkie worki z prezentami, to nie lada wyczyn! W audycji „Rodzinny W-F” zajmiemy się nie tylko kondycją Mikołaja, ale też wszystkich jego chętnych pomocników. Trzeba mieć do tego sprawne mięśnie, zwłaszcza grzbietu, ramion i nóg. Jeśli chcecie być pomocnikami św. Mikołaja lub wyręczyć go w rozdawaniu prezentów, koniecznie poćwiczcie razem z nami, podczas audycji „Rodzinny W-F” w Polskim Radiu Dzieciom!

Zabawa: jedzie Mikołaj z prezentami – zabawa naśladowcza. Dzieci naśladują kolejne etapy przygotowań Mikołaja: "Mikołaj jedzie samochodem" (Dzieci trzymają ręce na wysokości klatki piersiowej, tak jakby trzymały kierownicę i biegają. "Mikołaj pakuje prezenty" (Dzieci naśladują ruchy podnoszenia, przenoszenia, wkładania, zawiązywania worków), Następnie kolejne komendy np. Mikołaj zarzuca worek, wskakuje do komina, wspina się po drabinie, dzieci czekają na Mikołaja, wyglądają przez okno, cieszą się z prezentów itp.

Bawimy się zdrowo na sportowo! „Rodzinny W-F” to źródło najciekawszych pomysłów na wspólną zabawę. Podczas audycji, Słuchacze mogą brać czynny udział w grach i zabawach przed odbiornikami. Dawka porannej gimnastyki i zabawy ruchowe, ćwiczą u naszych Słuchaczy sprawność, zręczność i szybkość. Zabawy związane z tematem danej audycji pomagają rozwijać wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację. Najważniejsze jest jednak to, że „Rodzinny WF” pomaga fantastycznie spędzić czas z rodzicami. Prowadzi: Zbigniew Kozłowski.

Zapraszamy na „Rodzinny W-F” w niedzielę w godzinach 9:00 - 10:00, a szczególnie w niedzielę, 6 grudnia.

 

Zobacz także