X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Szermierka. Czym różni się floret od szpady i szabli?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 07:58
Niegdyś sztuka posługiwania się białą bronią w walce, dzisiaj także sport. Szermierkę można uprawiać w różny sposób, wiecie czym różni się floret od szpady i szabli? 
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Szermierka jest niedocenianą dyscypliną choć jej wpływ na rozwój dziecka jest bez wątpienia pozytywny. Ćwiczy nie tylko ogólną sprawność i koordynację ruchu ale także inteligencję - nie bez powodu nazywana jest czasem "szybkimi szachami". Konieczność wyjątkowej koncentracji i podejmowania błyskawicznych decyzji jest tu niezwykle istotna.

Jeśli dodamy do tego kwestię panowania nad emocjami czy szczególną dbałość o bezpieczeństwo i fair play, których wymaga, to stanie się jasne, że ..warto uprawiać szermierkę!

Audycję prowadził Zbyszek Kozłowski.

Data emisji: 22.02.2020

Godzina emisji: 10:00

Rodzinny WF w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 10.00

-

Bawimy się zdrowo na sportowo „Rodzinny W-F” to źródło najciekawszych pomysłów na wspólną zabawę. Podczas audycji Słuchacze mogą brać czynny udział w grach i zabawach przed odbiornikami. Dawka porannej gimnastyki i zabawy ruchowe ćwiczą u naszych Słuchaczy sprawności, zręczności i szybkości. Zabawy związane z tematem danej audycji pomagają rozwijać wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację. Najważniejsze jest jednak to, że „Rodzinny WF” pomaga fantastycznie spędzić czas z rodzicami. Zaprasza Zbigniew Kozłowski.


Zobacz także

Czytaj także

Jak dopasować sport do wieku i umiejętności

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 11:11
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport i taniec

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 07:58
W studiu Polskiego Radia Dzieciom gościły Siostry Wajs, które doskonale wiedzą, jak przygotować się do występu na scenie!
rozwiń zwiń