Polskie Radio Dzieciom

"Rodzinny WF". Deskorolka

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 17:00
Pierwsze deskorolki były prymitywne i miały metalowe lub drewniane kółka. Jednak popularność deskorolki jako sportu zaczęła się w latach 40. i 50. XX wieku w Kalifornii, USA. Ludzie zaczęli jeździć na deskorolkach jako formę rozrywki.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: Yulia Grigoryeva/Shutterstock.com

Czy wiecie, że historia deskorolki liczy sobie już 80 lat? Podobno to surferzy w Kalifornii, którzy nie mogli pływać w bezwietrzne dni, mieli przymocować do desek kółka, i zaczęło się..

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Mateusz Król, instruktor jazdy na deskorolce i snowboardzie

Posłuchaj
59:24 2023_08_26 10_00_00_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Rodzinny WF 26 sierpnia godz. 10:00

Na audycję zaprasza Zbyszek Kozłowski

Data emisji: 26.08.2023

Godzina emisji: 10:00

Rodzinny WF w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 10.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Bawimy się zdrowo na sportowo „Rodzinny W-F” to źródło najciekawszych pomysłów na wspólną zabawę. Podczas audycji Słuchacze mogą brać czynny udział w grach i zabawach przed odbiornikami. Dawka porannej gimnastyki i zabawy ruchowe ćwiczą u naszych Słuchaczy sprawności, zręczności i szybkości. Zabawy związane z tematem danej audycji pomagają rozwijać wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację. Najważniejsze jest jednak to, że „Rodzinny WF” pomaga fantastycznie spędzić czas z rodzicami. Zaprasza Zbigniew Kozłowski.


Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Speedball

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2023 17:00
Speedball to kolejna dyscyplina, która łączy elementy różnych sportów, a w której wykorzystuje się piłki i rakietki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Dyscypliny plażowe

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2023 17:00
W audycji omówimy sporty, które są uprawiane na plaży, oraz inne zabawy i aktywności sportowe nad brzegiem morza.
rozwiń zwiń