Polskie Radio Dzieciom

Co wykluwa się z jajka?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 17:00
Co było pierwsze, jajko czy krokodyl? Zaraz, zaraz… Nie, nic nam się nie pomyliło. Czy wiecie, że krokodyl, żółw, wąż, ryby, również wykluwają się z jajek?
Audio
  • 15.10. 2015 Co wykluwa się z jajka? (Leszek i Miś Michaś/Polskie Radio Dzieciom)
Co wykluwa się z jajka?
Foto: KaneJamison photo on flickr

Chyba wszyscy wiedzą, że ptaki wykluwają się z jaj… Ptak znosi jajko i wysiaduje je, żeby w końcu wykluło się z niego małe, słodkie pisklę. Wielu od lat zastanawia się „co było pierwsze: jajko, czy kura”? Ale przecież nie tylko ptaki znoszą jajka i nie tylko ptaki się z nich wykluwają. Może pora zadać sobie pytanie: „co było pierwsze: jajko, czy krokodyl? Ciekawe czy odpowiedź znaleźli Leszek i Miś Michaś, którzy szukali w świecie przyrody stworzeń wykluwających się jaj. 

Audycja: Leszek i Miś Michaś
Audycja archiwalna
Prowadzi: Leszek Filipowicz
"Leszek i Miś Michaś" w pn. wt. i czw. w godz. 11.00 - 12.00

Miś Michaś dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

W każdej audycji nasi bohaterowie zaproponują Wam przepis na super smakołyk, a może także pomysł na zabawę lub kierunek podróży.

--

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji, znaleźć można na profilu Polskiego Radia Dzieciom na mediach społecznościowych.

Zobacz także