!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści" - książka namalowana pędzlem opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 08:00
Audio
  • Posłuchaj rozmowy z Rochem Urbaniakiem autorem książki "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści". _ "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom 15.03.2018. Rozmawiała Martyna Chuderska
Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści - fragment rozkładówki
"Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści" - fragment rozkładówkiFoto: ilustracja: Roch Urbaniak

"Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści", to barwna książka pełna magii, namalowana słowem i pędzlem opowieści. Tytułowy bohater jest poszukiwaczem nieopowiedzianych historii.

- Książka to bohaterowie i możliwości: pasterze, którzy pasą chmury, wieloryby które potrafią wzbić się w przestworza, biblioteki, które pojawiają się raz na sto lat. Można się zanurzyć w rozmaitości opowieści i barw – powiedziała Monika Karmaza z Wydawnictwa TADAM.


”Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści” - fragment rozkładówki ”Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści” - fragment rozkładówki

Inspiracją do tworzenia obrazów i opowiadań były dla autora nie tylko podróże, mity i legendy, ale również coś bardziej magicznego i niezwykłego – spojrzenie na świat oczami dziecka i efekt widzenia świata z tej perspektywy czyli zachwyt.  - Wtedy inspiracja przychodzi sama. Czasami będzie to książka albo film, czasami osoba którą mijamy na przystanku, czasem kot siedzący na płocie, a kiedy indziej jakieś nieznane słowo w obcym języku. I wtedy zaczyna się proces budowania wokół takiego spotkania, albo szczegółu opowieści, powiedział Roch Urbaniak.

Posłuchaj rozmowy Martyny Chuderskiej z Rochem Urbaniakiem - autorem książki "Papiernik czyli skąd się biorą opowieści" oraz Moniką Karmazy z wydawnictwa Tadam. Zapraszamy!


”Papiernik czyli skąd się biorą opowieści”

autor: Roch Urbaniak

Wydawnictwo TADAM.

Premiera 15 marca 2018 r.

Patronat medialny nad książką objęło m.in. Polskie Radio Dzieciom.

 

jo

Zobacz także