X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czego nie wiemy o pszczołach - wystawa zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 15:00
Początki wspólnej historii człowieka i pszczół sięgają zamierzchłych czasów. Te pracowite stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury. Wystawa w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, pozwoli odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach.
Lets bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami - plakat
"Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami" - plakatFoto: Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Pszczoły żyją w zhierarchizowanej grupie, potrafią kodować informacje w tańcu, a przede wszystkim gwarantują przetrwanie wielu żyjącym na ziemi gatunkom, w tym człowiekowi. Pszczoły dzielą się z nami swoimi cennymi produktami oraz są niezbędnym ogniwem w procesie wegetacji roślin.

Wystawa „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami” stworzona przez Zamek Cieszyn, pozwoli nam odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach. Sprawdzimy, jak wygląda ich współpraca z człowiekiem, jak inspirują twórców oraz dowiemy się, kim są współcześni pszczelarze. Wystawa w Muzeum dla Dzieci prezentować będzie również obiekty związane z pszczelarstwem i bartnictwem ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz udostępnione przez partnerów wystawy.

Na wystawie zdjęć dodatkowo można będzie przymierzyć kapelusze pszczelarza, rozłożyć i złożyć ul zrobiony ze styropianu, powąchac jak pachnie ul. mający 100lat, a także połączyć pierzgi, propolis i pyłek kwiatowy.


Posłuchaj
51:12 [DAB]Dzieciom (PCM) 10 marzec 2018 09_00_04.mp3 Jak pszczoły zachowują się w ulu, jakie mają codzienne rytuały i obowiązki, w rozmowie z kuratorką wystawy „Zaprzyjaźnij się z pszczołami” Anną Zabdy i Magdaleną Dąbrowską – koordynatorką ds. Muzeum dla Dzieci Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Audycja: ”Poranek w Polskim Radiu Dzieciom”, Martyna Chuderska

 

Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami
Wystawa  czasowa w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Wejdziecie wraz z nami do świata pszczół!

kuratorka: Anna Zabdyrska
Organizatorzy:
Zamek Cieszyn, Muzeum dla Dzieci i Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. 

Termin: 11.04 - 23.09.2018

jo

Zobacz także