X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festiwal"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 20:00
Ponad 70 wydarzeń literackich: spotkań, warsztatów, szkoleń, gier miejskich, wystaw, spektakli i wieczorów wspólnego czytania, to wszystko czekało na dzieci i dorosłych podczas 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festiwal, który odbywał się od 4 do 7 lipca 2018 w Rabce - Zdroju. Posłuchaj załączonych plików.
Audio
 • Spotkanie z Justyną Bednarek - autorką książki "Pan Kardan i Przygoda z Vetustasem"
 • W czasie warsztatów literackich z Zofią Stanecką dzieci zastanawiały się nad tym ile wolności ma pisarz i co mu wolno.
 • Posłuchaj rozmowy z organizatorką festiwalu i z sześcioletnim Ignasiem, który na festiwal przyjechał z bardzo daleka. (Poranek/Polskie Radio Dzieciom).
 • Rozmowa z Grażyną Bąkiewicz, autorką książek historycznych dla dzieci. (Poranek/Polskie Radio Dzieciom)
 • Warsztatom rodzinnego łamania języków przysłuchiwały się Julia Rozbiecka i nasza młoda reporterka Jagna Samojlik.
 • Posłuchaj relacji reporterskiej z warsztatów przekładu literackiego, które odbyły się podczas Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce.
 • Na rabczańskich warsztatach dzieci świetnie się bawiły, z polskiej legendy robiąc opowieść arabską.
 • Posłuchaj dlaczego 5 Międzynarodowy „Rabka Festival” odbywa się w Rabce – Zdrój. Rozmowa Martyny Chuderskiej z Iwoną Haberny. (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom).
 • Posłuchaj rozmowy o różnorodności warsztatów towarzyszących 5 Międzynarodowemu Festiwalowi Literatury Dziecięcej. (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom).
 • ”Rabka Festival” to wydarzenie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom).
 • Justyna Bednarek o "Rabka Festiwal". Rozmawiała z nią Martyna Chuderska prosto z Rabki-Zdrój.
Rabka Festiwal 2018 5. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce Zdroju. Na zdjęciu Wiktor Zborowski, gość specjalny festiwalu. Dzień 4.
"Rabka Festiwal 2018" 5. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce –Zdroju. Na zdjęciu Wiktor Zborowski, gość specjalny festiwalu. Dzień 4.Foto: Aleksander Hordziej

Wśród gości ludzie książki, między innymi: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Barbara Gawryluk, Julia Friese, Grzegorz Leszczyński, Eva Lingstrom, Marianna Oklejak, Joanna Olech, Eliza Piotrowska, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak oraz  aktorzy: Anna Seniuk, Tomasz Schimscheiner, Jerzy Stuhr, Wiktor Zborowski.

To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

każdego roku przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski i z zagranicy, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni. Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.

Gośćmi Festiwalu w każdej edycji są wybitni twórcy, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne.

Festiwal w Rabce to także szansa poznania niezwykle interesujących twórców działających w tym mieście. Dzięki spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy, ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.

Podczas festiwalowych spotkań dzieci nie są jedynie biernymi widzami, ale mają także okazję tworzyć samodzielnie pod okiem Mistrza i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.

Temat przewodni tegorocznego festiwalu brzmiał:
„Ja, moja Ojczyzna, mój Świat”.

Podczas wydarzeń towarzyszących festiwalowi nie zabrakło rozmów o tym, co nas kształtuje: o naszych rodzinach, małych lokalnych ojczyznach i ich tradycjach oraz o tym, co nas łączy i o co powinniśmy się troszczyć w naszej wspólnej Ojczyźnie – Polsce: o języku, przyrodzie i historii. Przekonaliśmy się, że mając poczucie własnej tożsamości, łatwiej otworzyć się na odmienność i bogactwo kultury innych narodów – czasem bardzo odległych, ale równocześnie bliskich, bo przecież wszyscy żyjemy na tej samej Ziemi i wspólnie tworzymy nasz Świat.

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Rabka Festival jest laureatem nagród: Książka Roku IBBY 2017 – za upowszechnianie czytelnictwa, Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015 i Kulturowe Wydarzenie Roku  2015.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się w załączniku i na stronie rabkafestival

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festiwal.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

jo

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Książka od lat oknem na świat

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 15:00
Otaczając się książkami otwieramy sobie drogę do innych światów i jednocześnie przybliżamy te światy dzieciom. Mali czytelnicy, nawet gdy jeszcze nie potrafią czytać i jedynie oglądają książki ilustrowane tworzą własne historie i rozbudzają w sobie wyobraźnię i twórcze myślenie. W Światowym Dniu Książki mówimy o tym, co w czytaniu i bliskości przy czytaniu jest najważniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autorka "Florki" pisze bo lubi przyglądać się ludziom

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 08:00
„Pisze bo lubi przyglądać się ludziom, lubi też opowiadać historie o tym, co zobaczyła. Natchnienie przychodzi wtedy kiedy chce…” Każda z jej powieściowych postaci ma pewne odzwierciedlenie w świecie. Roksana Jędrzejewska – Wróbel była gościem Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Zobacz także