X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Książka od lat oknem na świat

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 15:00
Otaczając się książkami otwieramy sobie drogę do innych światów i jednocześnie przybliżamy te światy dzieciom. Mali czytelnicy, nawet gdy jeszcze nie potrafią czytać i jedynie oglądają książki ilustrowane tworzą własne historie i rozbudzają w sobie wyobraźnię i twórcze myślenie. W Światowym Dniu Książki mówimy o tym, co w czytaniu i bliskości przy czytaniu jest najważniejsze.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o książkach i budowaniu relacji z dzieckiem przy czytaniu. Ewa Świerźewska - Qulturka.pl
Dziewczynka czytająca swoim pluszakom
Dziewczynka czytająca swoim pluszakomFoto: Pixabay

Świat współczesny oferuje nam tak wiele różnych atrakcji, że książka została wyparta na dalszy plan, i zastąpiona innymi rozrywkami zapełniającymi czas wolny. Tymczasem jak twierdzi gość Polskiego Radia Dzieciom – Ewa Świerżewska, założycielka Portalu Qulturka.pl, książka otwiera  okno na świat i to własnie dorośli są odpowiedzialni za oswojajanie dzieci z książką.
- Wychowałam się w domu w którym książki były obecne wszędzie i stanowiły nierozłączny elementem mojego życia. Może właśnie dlatego zajęłam się w życiu pokazywaniem tego, że książki są mądre.

- Wszystkie czynności, które wykonuje dorosły są wzorem dla dzieci. Dzieci natomiast są naszą małą kopią, która gdy widzi, że czytamy, to i ono w pewnym momencie samo sięgnie po książkę. Być może na początku nasza książka straci kilka kartek albo wyląduje w miejscu, w którym nie powinna, ale dziecko będzie obcowało z książką. Poza tym widząc czytającego rodzica, emanującego radością i ono radością się zarazi. Warto też pamiętać, że czytaniu towarzyszy przytulanie i budowanie relacji zaś sam kontakt z książką to dla dziecka budowanie całkiem nowego, ciekawego świata – dodała gość Polskiego Radia Dzieciom.

 Więcej o wpływie czytania książek na rozwój dziecka w załączonej audycji.

"Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 15.00 do 18.00

jo

Zobacz także

Czytaj także

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 09:55
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści" - książka namalowana pędzlem opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 08:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Detektywi z Tajemniczej 5”

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 13:00
Zagadka zaginionej kamei. Seria detektywistyczna o młodych śledczych z Tajemniczej 5
rozwiń zwiń