X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:01
W sobotę 20 października miało miejsce drugie spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową. Cykl ten promuje wśród najmłodszych wiedzę na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, a także odsłania przed dziećmi tajemnice pracy dziennikarza radiowego.
Audio

Spotkanie w Salach Redutowych Opery Narodowej uświetnił występ Małych Artystów, którzy zaprezentowali przed widownią wyjątkową lekcję o teatrze i aktorach.

Czego potrzebuje aktor, aby być najlepszym w tym co robi? Czy "wyobraźnia z magicznego powietrza", poprawna dykcja i  wzorowa pamięć są kluczem do stworzenia doskonałej kreacji aktorskiej?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli zarówno Mali Artyści prowadzeni przez Magdę Glapińską, autorkę audycji "Warsztat małego artysty" w Polskim Radiu Dzieciom, jak i zgromadzone na widowni dzieci.

Stałym punktem "Radiowego Kuriera Fryderyka" jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestniczycy wydarzenia rozmawiali z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi.

Reporterskie spotkania zakończyły się nagraniem słuchowiska z udziałem chętnych dzieci. Tematem nagrania były przygody małego Fryderyka, które wpłynęły na jego twórczość muzyczną.

Spotkania z cyklu "Radiowy Kurier Fryderyka" czyli muzyczne układanki dla smyka, odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Kolejne spotkania odbędą się: 24 listopada, 15 grudnia, 26 stycznia, 2 lutego, 23 marca, 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca.                                                                                                             

Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia. Zapraszamy serdecznie!

Zobacz także