X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Strachy, zmory i upiory" płyta i koncert 18 maja

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 10:00
Płyta z piosenkami opowiadającymi o tym, jak kochamy, dlaczego tak strasznie się złościmy, czego się boimy, o co pytamy i dokąd zmierzamy dzień po dniu była tematem rozmowy w "Popołudniku" PRD. Już 18 maja wykonania tych piosenek będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu promującego płytę "Strachy, zmory i upiory". O koncercie i o płycie Andrzej Piśko i Antek Skardina, goście w studiu PRD.
Audio
  • 07.03.19 Muzyczne podróże
  • Gośćmi „Popołudnika” byli Antek Scardina i Andrzej Piśko. O płycie „Strachy, zmory i upiory” i zbliżającym się koncercie rozmawiał z nimi Marcin Kusy. 9.05.19.
Antek Skardina wykonawca na płycie Strachy, zmory i potwory. Gość Popołudnika w PRD.
Antek Skardina wykonawca na płycie "Strachy, zmory i potwory". Gość "Popołudnika" w PRD.Foto: Martyna Ogonek/Polskie Radio

Na płycie znajdziemy 18 piosenek wykonywanych przez jednych z najlepszych młodych wokalistów w Polsce, uczestników takich programów jak The Voice Kids, Eurovision Junior, Hit Hit Hurra itp. Na płycie usłyszycie Nelę Zawadzką, Antka Scardinę, Stasia Kukulskiego, Wiktorię Zwolińską, Darię Domitrz, Julię Biłek oraz Wiktorię Czwartosz, Zuzannę Dudek, Sarę Egwu-James, Gabrielę Jeleń, Adriannę Kordowską, Adama Kordowskiego, Klaudię Łacką, Jagodę Różycką, Kacpra Siekirkę i Lilę Wassermann. Solistom towarzyszy 27-osobowy chór dziecięco-młodzieżowy stworzony specjalnie na potrzeby projektu.

Muzyczne podróże. Mateusz Hrynkiewicz, Nela Zawadzka oraz Andrzej Piśko w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Mateusz Hrynkiewicz, Nela Zawadzka oraz Andrzej Piśko w studiu Polskiego Radia Dzieciom_7.03.19.

Przepełnione duchem pozytywnego myślenia i humoru opowiadają też o naszej wierze, miłości do czekolady, UFO i o ocenach w szkolnym dzienniku. Wszystko po to, by przestać się bać, bo życie to nie tylko lekcja, ale też wielka przygoda i nieprawdopodobne wyzwanie.

Utwory na płycie układają się w całość jako swojego rodzaju opowiadanie o życiu każdego z nas. O tym co nas trapi, czego nie lubimy, co, kogo i jak kochamy. Ale oczywiście można po prostu słuchać swoich ulubionych piosenek w zależności od nastroju czy upodobań.

Tu nie ma żadnych ograniczeń, zakazów, nakazów! Ta płyta ma bawić i pomagać. Bo przecież w życiu każdego z nas - dużego i małego - zdarzają się strachy, zmory i upiory. Może dzięki niej uda się okiełznać przynajmniej niektóre z nich.

18 maja o godz. 17.00 odbędzie się koncert promujący płytę „Strachy, zmory i upiory”.

Podczas koncertu wystąpią prawdziwe dziecięce gwiazdy znane z radia i telewizji: Nela Zawadzka, Antek Scardina, Staś Kukulski, Daria Domitrz, Gabriela Jeleń, Klaudia Łacka i inni. Towarzyszyć im będą dwa chóry przygotowane specjalnie na tę okazję!

Podczas koncertu usłyszymy wyłącznie premierowe piosenki do których muzykę skomponował Mateusz Hrynkiewicz, a teksty napisał Andrzej Piśko.

Wstęp za zaproszeniami
Zaproszenia do odbioru w Okęckiej Sali Widowiskowej od 13 maja od godziny 17.00 (pozostałe dni wt.-pt. 13.00-19.00)

Więcej w załączonej rozmowie.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym wydawnictwa.


ak/jo

Zobacz więcej na temat: dzieci piosenka
Zobacz także

Czytaj także

Muzyczne podróże. "Szukaj w snach"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:11
Gośćmi Polskiego Radia Dzieciom byli Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. Opowiadali o swojej nowej płycie pt. "Szukaj w snach" i planowanych koncertach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zuziki - "Wesołe historie"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 13:11
Dawno dawno temu, tam gdzie mieszkały Zuziki, tata wziął gitarę do ręki i zaczął grać. Zuzia szybko podchwyciła melodię, ułożyła do niej słowa, a Jaś chwycił za swój ulubiony akordeon i też zacząć na nim przygrywać. Franio słysząc piękną melodię i śliczny głos Zuzi zaczął w brzuchu mamy wesoło tańczyć.
rozwiń zwiń