X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Radiowy Kurier Fryderyka" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 23:55
Kolejne z cyklu, spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie pt. "Radiowy Kurier Fryderyka, czyli muzyczne układanki dla smyka". Początek wydarzenia, o wyjątkowo muzycznym charakterze, już 13 kwietnia, w samo południe.
Radiowy Kurier Fryderyka
Radiowy Kurier FryderykaFoto: PRD

"Radiowy Kurier Fryderyka" - Podróż do magicznego świata dźwięków

Spotkania odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia.

Podczas najbliższego wydarzenia, dzieci dowiedzą się, czym w ogóle jest muzyka oraz z jakich elementów powstaje dzieło muzyczne. Sprawdzą także co wydarzy się, gdy do tworzonej przez nas muzyki dołączą mali przyjaciele ­w postaci… zwierząt.

Martyna Sojka – autorka i prowadząca audycję muzyczną "Rytmika" w Polskim Radiu Dzieciom opowie m.in. o tym czym jest rytm, melodia i tryb dur-moll. Zaprosi tym samym do wspólnej podróży po magicznym świecie dźwięków. W czasie spotkania wykorzystane zostaną również instrumenty perkusyjne, które ostatecznie posłużą do stworzenia orkiestry. W programie nie zabraknie również występu doskonale znanej uczestnikom "Radiowego Kuriera Fryderyka" pianistki Weroniki Chodakowskiej.

Stałym punktem "muzycznych układanek dla smyka" jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, dzieci porozmawiają z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi. Podczas warsztatu dowiedzą się m.in. w jaki sposób należy nagrywać dźwięk oraz sprawdzą czy mikrofon lubi "wygłupianie". Chętni wezmą udział w nagraniu słuchowiska o przygodach małego Fryderyka, które wpłynęły na jego twórczość muzyczną.

Najbliższe spotkanie zaplanowano 13 kwietnia o godzinie 12.00. Kolejne odbędą się 11 maja i 15 czerwca.

Zapraszamy serdecznie!

Tak bawiliśmy sie 23.03 podczas ostatniego wydania "Radiowego Kuriera Fryderyka":

____________

Celem "Radiowego Kuriera Fryderyka, czyli muzycznych układanek dla smyka" jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, edukacja poprzez zabawę oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego.

Spotkania z cyklu sobotnich poranków dla dzieci w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej prowadzą głównie dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. Znane osobowości tego całodobowego programu przy udziale publiczności realizują tematy nawiązujące do charakterystyki audycji Polskiego Radia Dzieciom, w tym m.in. do "Rytmiki" (wspólna zabawa muzyczna), "Muzycznych Podróży" (spotkania z instrumentem), "Warsztatu Małego Artysty" (plastyczne i aktorskie animacje) oraz "Mini Eureki" (ciekawostki naukowe) i wielu innych.


Zobacz także

Czytaj także

"Radiowy Kurier Fryderyka" z Magistrem Sprężynką w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 18:55
Za nami kolejne z cyklu spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie. Celem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, edukacja poprzez zabawę oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenna odsłona "Radiowego Kuriera Fryderyka" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 23:55
W sobotę 23 marca miało miejsce kolejne spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie pt. "Radiowy Kurier Fryderyka, czyli muzyczne układanki dla smyka". 
rozwiń zwiń