X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

3 bajki terapeutyczne na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:55
Od 20 do 27 października w cyklu "Książka do poduszki" emitowanego od poniedziałku do piątku na antenie Polskiego Radia Dzieciom o godz. 19.10 usłyszeć będzie można 3 premierowe bajki terapeutyczne Fundacji Zaczytani.org. Jedną z bajek przeczyta Joanna Jabłczyńska.
Polskiego Radia Dzieciom słuchać można przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz aplikację na smartfony
Polskiego Radia Dzieciom słuchać można przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz aplikację na smartfonyFoto: shutterstock.com

"Nie zawracajcie mi trąby""Śmigacz_145""Boa dusi kiedy musi" to 3 tytuły bajek, które od 20 do 27 października usłyszeć będzie można na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom. Bajki zostały napisane przez duet w składzie: Boguś Janiszewski (tekst) i Max Skorwider (ilustracje). Są to autorzy popularno-naukowych książek dla dzieci z rysem humorystycznym.

Autorzy bajek zabierają czytelników w pełen humoru świat zwierząt zamieszkujących sawannę. Tak, tam też dotarły nowe technologie! Wężyca Ulka szuka informacji w internecie, słoń Bolek ma problem z uzależnieniem od tabletu, a żółwica Justyna prowadzi bloga. Zwierzaki uczą się mądrze korzystać z cyfrowej rzeczywistości, pokazując czytelnikom, w jaki sposób wpływa to na nasze zachowania, emocje i komunikację z innymi.

Harmonogram emisji bajek na antenie Polskiego Radia Dzieciom: 

20 i 21.10. Marta Powałowska czyta "Nie zawracajcie mi trąby",
22 i 23.10. Pascal Kaczorowski "Śmigacz_145", 
26 i 27.10. "Boa dusi kiedy musi" czyta Joanna Jabłczyńska. ​

Każda z bajek będzie miała dwie części zatem terapeutyczne bajki zabrzmią na antenie w 6 odcinkach. Każdy z nich będzie możliwy do odsłuchania po emisji, na stronie audycji "Książka do poduszki".   

Bajki zostały napisane z myślą o dzieciach w wieku 7-10 lat, ale rozbawią i maluchy, i dorosłych! Z kolei narzędzia związane z bajkoterapią można z powodzeniem stosować w pracy z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat.

Więcej na stronie www.bajki.zaczytani.org.

***

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Nowa "Książka do poduszki". Przygody Papiernika Rocha Urbaniaka

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 15:00
Polskie Radio Dzieciom w literackim cyklu "Książka do poduszki" – emitowanym od poniedziałku do piątku o godz. 19.10 – zaprasza do wysłuchania dwóch, pięcioodcinkowych nagrań książek Rocha Urbaniaka w interpretacji Beaty Piechowskiej-Olszewskiej. Od środy 19 sierpnia nową lekturą będzie "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści", od 26 sierpnia – "Papiernik. Targowisko Opowieści".
rozwiń zwiń