X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nowa "Książka do poduszki". Przygody Papiernika Rocha Urbaniaka

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 15:00
Polskie Radio Dzieciom w literackim cyklu "Książka do poduszki" – emitowanym od poniedziałku do piątku o godz. 19.10 – zaprasza do wysłuchania dwóch, pięcioodcinkowych nagrań książek Rocha Urbaniaka w interpretacji Beaty Piechowskiej-Olszewskiej. Od środy 19 sierpnia nową lekturą będzie "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści", od 26 sierpnia – "Papiernik. Targowisko Opowieści".
Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści - fragment rozkładówki
"Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści" - fragment rozkładówkiFoto: ilustracja: Roch Urbaniak

Od dziś do końca sierpnia słuchacze Polskiego Radia Dzieciom będą mogli wysłuchać fragmentów dwóch książek Rocha Urbaniaka – pisarza, artysty-malarza i ilustratora książek dla dzieci, autora popularnych bajek – przedstawiających przygody zbieracza opowieści, tajemniczego Papiernika. Jak podkreśla autor, inspiracją do tworzenia obrazów i opowiadań są dla niego podróże, mity i legendy, ale przede wszystkim zachwyt i spojrzenie na świat oczami dziecka.

 – Czasami inspirację przynosi także książka albo film, niekiedy osoba, którą mijamy na przystanku, czasem kot siedzący na płocie, a kiedy indziej jakieś nieznane słowo w obcym języku. Wokół takiego spotkania czy detalu zaczyna się proces budowania opowieści – opowiadał Roch Urbaniak na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
11:17 [DAB]Dzieciom (PCM) 15 marzec 2018 08_04_40.mp3 Posłuchaj rozmowy z Rochem Urbaniakiem autorem książki "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści". (Poranek/Polskie Radio Dzieciom). Rozmawiała Martyna Chuderska

Już dziś o godz. 19.10 dzieci będą mogły wysłuchać fragmentów współczesnej baśni zatytułowanej "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści". Roch Urbaniak zdradza w niej, na czym polega trudna sztuka opowiadania i jakich skarbów strzeże tytułowy Papiernik – poszukiwacz magicznych i wciąż nieopowiedzianych historii. Z kolei "Papiernik. Targowisko Opowieści" będzie wyprawą na targowisko, które pojawia się tylko raz na dwa lata i tylko nieliczni wiedzą, jak je znaleźć.


papiernik_1200.jpg
"Papiernik. Targowisko opowieści"

– Zabierzemy słuchaczy na niezwykły targ opowieści, na którym oprócz najróżniejszych magicznych przedmiotów, można kupić przede wszystkim niesamowite historie. To są historie spisywane przez Papierników z całego świata, więc abyśmy się w tym gąszczu historii nie pogubili, nasz bohater pięknie nas przez nie poprowadzi – zapowiada Martyna Chuderska, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w Internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom.

[informacja prasowa]

jo

 

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+ radio cyfrowe
Zobacz także

Czytaj także

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:10
87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka vol. 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 41. Powrót do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 16:50
To będzie dziwny rok szkolny a wszystko przez coronawirusa. O czym musimy pamiętać wybierając się do szkoły?
rozwiń zwiń