!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dziś startuje konkurs "Jestem Eko" dla klas IV-VIII

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 11:27
Instytut Badań Edukacyjnych organizuje dla uczniów klas IV-VIII ogólnopolski konkurs poświęcony tematyce ekologicznej. Do wygrania cenne nagrody! Konkurs skierowany jest do uczestników szkolnych kół przyrodniczych z całego kraju. Ma być uzupełnieniem wiedzy praktycznej z zakresu ekologii. 
Polskie Radio Dzieciom objęło swoim patronatem medialnym konkurs Jestem Eko
Polskie Radio Dzieciom objęło swoim patronatem medialnym konkurs "Jestem Eko"Foto: mat. pras.

Eko-Konkurs jest propozycją na ciekawe zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie będą mogli zapoznać się z rozmaitymi praktycznymi aspektami "bycia eko", jakie w prosty sposób mogą zostać włączone do życia codziennego. Zapoznają się również, między innymi, z pojęciami np.: upcyklingu, zero waste, oszczędzania zasobów, bioróżnorodności, działania pro natura. Przekazywane szkołom materiały będą zawierać scenariusze lekcji, karty pracy, ciekawostki, tematy do dyskusji, quizy wiedzy, słowniczki pojęć oraz skierowane do uczniów propozycje działań ekologicznych do wdrażania poza szkołą, np. w domu.

Na konkurs składają się cztery zajęcia edukacyjne, których tematyka jest ściśle powiązana z życiem codziennym:

    • "Jestem Eko", cz. I, czyli wdrażanie eko-nawyków w codziennym życiu
    • "Jestem Eko", cz. II, czyli eko-oszczędzanie
    • "Jestem Eko", cz. III, czyli wspieranie przyrody
    • "Jestem Eko", cz. IV, czyli eko-szkoła - wprowadzanie eko-zmian w szkole.
    Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie Jestem Eko można składać w dniach od 20 września 2022 roku do 14 października 2022 roku pod adresem jestemeko@ibe.edu.pl

Cykl "Jestem Eko" zamyka zadanie konkursowe, czyli Eko-Działanie, które ma być podsumowaniem zdobytej wiedzy i wykorzystaniem jej w praktyce. Ma ono zachęcić uczniów do dalszego działania na rzecz ochrony środowiska.

Regulamin konkursu "Jestem Eko" dostępny jest na stronie internetowej organizatora: ibe.edu.pl 

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym Konkurs "Jestem Eko".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także