Polskie Radio Dzieciom

Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 12:46
W niedzielę, 24 września odbył się finał programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023". Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Maja Krzyżewska, która będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei. O zwycięstwie  zadecydowali widzowie w głosowaniu sms podczas finału na żywo. Patronat medialny nad programem "Szansa na Sukces Eurowizja Junior" objęło Polskie Radio Dzieciom.
Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023
Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023Foto: mat. prom.

W finale piątej edycji programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023" o nagrodę główną walczyło pięcioro finalistów:  Daria Malicka, Leon Olek, Gracjana Górka, Filip Robak i Maja Krzyżewska. Każdy z nich wykonał jedną z piosenek, które pojawiły się we wcześniejszych odcinkach programu. Decyzją widzów, w głosowaniu sms i jury do drugiej części finału dostali się:  Leon Olek i Maja Krzyżewska

W dogrywce dwójka młodych wykonawców zaprezentowała utwór pt. "I just Need a Friend", stworzony specjalnie na Eurowizję Junior 2023. W ścisłym finale zwycięzcę wyłoniono w głosowaniu sms
i  decyzją widzów Maja Krzyżewska została zwyciężczynią programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023".  

Maja Krzyżewska to 13-letnia uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej w Jeleniewie. W wieku 4 lat mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie Maja odkryła swoją muzyczną pasję. Zaczęła się uczyć gry na pianinie. W "The Voice Kids" (VI edycja, Cleo) – dotarła do etapu bitew.  

Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei, we Francji, który odbędzie się 26 listopada br.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to międzynarodowe telewizyjne widowisko muzyczne, w którym uczestniczą państwa należące do Europejskiej Unii Nadawców. Każdego nadawcę reprezentować mogą dzieci w wieku 9 - 14 lat, które wykonają utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku reprezentantka Polski zaśpiewa piosenką pt. "I just Need a Friend" (muzyka: Carla Fernandes, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Piotr Zborowski; tekst: Patryk Kumór, Carla Fernandes, Maria Dzięcielak).

Polskie Radio Dzieciom, które objęło patronatem medialnym program TVP "Szansa na Sukces Eurowizja Junior" gratuluje wszystkim finalistom tegorocznych zmagań i kibicuje polskiej reprezentantce, która już 26 listopada będzie miała szansę ponowić wielki sukces Viki Gabor i Roksany Węgiel.


Zobacz także
Czytaj także

Najwieksze przeboje konkursów Eurowizji Junior

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 15:00
Zapraszamy na wakacyjną odsłona Gwiazdozbioru - dzisiaj wybierzemy się w muzyczną podróż po piosenkach związanych z Eurowizją Junior. Posłuchamy zarówno polskich utworów reprezentujących nasz kraj, jak i tych, które zwyciężały.
rozwiń zwiń