Polskie Radio Dzieciom

 "Historia informacji" – książka, która tłumaczy świat, w którym żyjemy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2025 14:22
Dlaczego powstały religie, państwa, demokracje? Co łączy technologię, rasizm, AI i militaryzm? Odpowiedź tkwi w... informacji. Chris Haughton – uznany na świecie autor i ilustrator – w swojej pierwszej książce non-fiction zabiera czytelników w fascynującą, wizualną podróż przez dzieje informacji i komunikacji. To nie jest kolejna opowieść o królach i bitwach. To świeże spojrzenie na to, jak ludzkość – dzięki gromadzeniu i przekazywaniu informacji – stworzyła współczesny świat. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym książkę "Historia informacji". Więcej w Poranku Polskiego Radia Dzieciom 15 lipca. Zapraszamy!
Historia informacji  książka, która tłumaczy świat, w którym żyjemy
 "Historia informacji" – książka, która tłumaczy świat, w którym żyjemyFoto: mat. pras.

Od malowideł jaskiniowych i pierwszych języków, przez rozwój religii, państwowości, nauki i demokracji, aż po globalne korporacje, media społecznościowe i sztuczną inteligencję – "Historia informacji" pokazuje, że to właśnie informacja była i jest siłą napędową ludzkiej cywilizacji.

Dzięki połączeniu narracji z grafiką i ilustracją, książka przemawia zarówno do dzieci, jak i dorosłych, klarownie tłumacząc złożone zjawiska społeczne i technologiczne. To wyjątkowy tytuł, który:

  • odpowiada na pytania „dlaczego”, a nie tylko „co” i „kiedy”,
  • łączy historię, naukę, socjologię i kulturę w spójną całość,
  • pokazuje, jak niewielkie zmiany w komunikacji przekształciły losy całego gatunku,
  • pomaga zrozumieć mechanizmy, które kierują współczesnym światem.

"Historia informacji" to nie tylko książka – to narzędzie, dzięki któremu młodsi i starsi mogą zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość i wyciągnąć z niej ważne wnioski.

🔍 Dla kogo?
Dla uczniów, rodziców, nauczycieli, pasjonatów historii, technologii i... przyszłości.


Patronat medialny nad tą książką "Historia informacji" objęło Polskie Radio Dzieciom. Więcej o książce usłyszeć będzie można w Poranku Polskiego Radia Dzieciom 15 lipca. Zapraszamy!

Zobacz także