Polskie Radio Dzieciom

"Biblioteka Otwarta" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2023 14:36
Przepiękne książki sensoryczne, dotykowe, z dużymi literami oraz urządzenia elektroniczne do odtwarzania tekstu, edukacyjne gry i puzzle, a przede wszystkim cała masa atrakcyjnych warsztatów – to wszystko czeka na gości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju, która realizuje projekt "Biblioteka otwarta".
Biblioteka Otwarta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju
"Biblioteka Otwarta" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-ZdrojuFoto: Aleksander Hordziej

Przedsięwzięcie Biblioteka Otwarta polega na stworzeniu nowoczesnej oferty bibliotecznej, dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu i intelektualnej, a równocześnie atrakcyjnej dla wszystkich innych czytelników. Bo w projekcie chodzi przede wszystkim o integrację i dobrą wspólną zabawę. Ze strony internetowej biblioteki można już pobrać dotykowy schemat Rabki z kodami QR kryjącymi informacje o najciekawszych miejscach w mieście. Wkrótce czytelnicy otrzymają, napisany prostym teksem przewodnik z wierszami Wojciecha Bonowicza i ilustracjami Tomasza Samojlika. Szyte są również książki dotykowe i sensoryczne, których tematem są rabczańskie atrakcje.

Jeśli więc zastanawiacie się, dokąd wybrać się na wiosenną wycieczkę szkolna, albo na rodzinne wakacje – zapraszamy do Rabki-Zdroju!
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu "Kultura bez barier". 

"Biblioteka Otwarta" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju "Biblioteka Otwarta" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym projekt "Biblioteka Otwarta".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

XVII Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 15:00
W niedzielę  16.04. zakończył się  XVII Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna. Po raz kolejny do Chrzanowa przyjechali wokaliści, tancerze oraz zespoły. Wydarzenie odbyło się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku. Patronat medialny objęło Polskie Radio Dzieciom, które na miejscu reprezentowała Martyna Chuderska - dziennikarka PRD i Julia Rozbiecka - reporterka stacji.
rozwiń zwiń