Polskie Radio Dzieciom

XVII Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 15:00
W niedzielę  16.04. zakończył się  XVII Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna. Po raz kolejny do Chrzanowa przyjechali wokaliści, tancerze oraz zespoły. Wydarzenie odbyło się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku. Patronat medialny objęło Polskie Radio Dzieciom, które na miejscu reprezentowała Martyna Chuderska - dziennikarka PRD i Julia Rozbiecka - reporterka stacji.
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna 2023 - pod patronatem medialnym Polskiego Radia Dzieciom
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna 2023 - pod patronatem medialnym Polskiego Radia DzieciomFoto: mat. pras.

Symbolem Chrzanowa jest lokomotywa, tutaj właśnie powstała pierwsza w Polsce fabryka lokomotyw. Festiwal Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna rusza już po raz siedemnasty w podróż artystyczną lokomotywą pełną radości, jaką niesie wspólna zabawa z piosenką i tańcem, bez osobnych przedziałów dla niepełnosprawnych i sprawnych. Po raz kolejny patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio Dzieciom.

Rokrocznie patronami honorowymi festiwalu są ludzie, którzy swą postawą i sposobem na życie dają wzór młodzieży, podejmując działania na rzecz integracji i rozwoju kultury. Chcemy integrować, stworzyć możliwości zaprezentowania dorobku zespołów artystycznych, wymieniać pomysły i doświadczenia w zakresie pracy dydaktycznej w amatorskim ruchu artystycznym, rozmiłować w tańcu, śpiewie i muzyce, rozwijać wrażliwość estetyczną dzieci i młodzieży, a przede wszystkim wspólnie się bawić - tak o festiwalu pisze organizator.

Festiwal Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna nieustannie się rozwija. W tej edycji zwiększona została wysokość nagród pieniężnych, a także przygotowane kilka dodatkowych upominków i atrakcji dla uczestników wydarzenia. Pierwszym z nich jest pamiątkowy medal, którym nagrodzeni zostaną laureaci festiwalu. Będzie też coś wyjątkowego dla każdego, czyli fotobudka 3D. Organizator zapewnia dobrą, przyjazną atmosferę. Do 26 marca przyjmowane były zgłoszenia do konkursu.

Intensywnie pracujemy nad festiwalem. Zbieramy zgłoszenia i przygotowujemy nagrody. A najbardziej czekamy na pierwszy dzień Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej, gdy nasze sceny rozbłysną: światłami, entuzjazmem i energią uczestników wydarzenia. 

Festiwal:
– 14 kwietnia /Festiwal Piosenki/ – sala teatralna MOKSiR (ul. Broniewskiego 4)
– 15 kwietnia /Festiwal Zespołów Tańca Nowoczesnego, Współczesnego i Street – Dance/ – hala widowiskowo–sportowa MOKSiR (ul. Kusocińskiego 2)
– 16 kwietnia /Festiwal Formacji Tańca Towarzyskiego i Cheerleaders/ – hala widowiskowo–sportowa MOKSiR (ul. Kusocińskiego 2)

Polskie Radio Dzieciom po raz kolejny objęło patronatem medialnym Chrzanowską Lokomotywę Artystyczną. W składzie tegorocznego jury zasiądzie m.in. Martyna Chuderska - dziennikarka PRD, która w piątek 14 kwietnia oceniała występy dzieci zakwalifikowanych do II etapu festiwalu w kategorii "Festiwal Piosenki i Zespołów Muzycznych".
Tego dnia wyłonieni zostanli laureaci festiwalu. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: patronatPRD radio dla dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Zakończyły się bezpłatne warsztaty "Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 10:55
W lutym dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w świecie programowania w ramach największych ogólnopolskich warsztatów programistycznych “Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 12. już edycji wydarzenia wzięło udział ponad 35 000 osób. Od 4 lutego do 5 marca uczestnicy warsztatów poznawali podstawy programowania w różnych środowiskach programistycznych. Tym razem motywem przewodnim akcji było "Retroprogramowanie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

XI Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki" – Izabelin 2023

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 13:28
Już po raz jedenasty Centrum Kultury Izabelin wraz z Europejską Fundacją Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści" organizują Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznańskie Targi Książki nie tylko dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 23:34
Miłośników czytania przyciąga bogata oferta - zarówno największych i znanych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy. A skoro o pisarzach mowa, to oni również chętnie odwiedzają Poznańskie Targi Książki – wydarzenie obfituje w liczne spotkania z autorami, które przyciągają do stolicy Wielkopolski wielbicieli książek z całego kraju. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym to wydarzenie.
rozwiń zwiń