Polskie Radio
Section05
Rabka Zdrój

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival!

To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni. Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa literatura dziecięca radio dla dzieci radio dla rodziców Martyna Chuderska Rabka Zdrój patronatPRD

Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce. "Temat został wybrany trochę ze strachu"

- Ja akurat jestem z pokolenia, którego życie przypadło, wydaje mi się, na spokojniejsze czasy. Natomiast, gdy rozmawiałam z młodszymi kolegami, to oni naprawdę się bali. Przede wszystkim chodziło o lęki klimatyczne, do tego dołożył się covid, teraz wojna... Pomyśleliśmy, że trzeba się nad tym wszystkim zastanowić, bo nie może być tak, że siądziemy i zaczniemy wszyscy rozpaczać - mówiła w Dwójce Iwona Haberny, organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce.
Zobacz więcej na temat:  książki literatura dziecięca Rabka Zdrój KSIĄŻKA Jakub Jamrozek Dwójka

Spotkanie ze światem książki. O Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

Latem wszystkie mole książkowe jadą do Rabki-Zdrój. Co roku w wakacje odbywa się tam Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival. 12 lipca rozpoczyna się 10., jubileuszowa edycja wydarzenia, a w "Jedynce Dzieciom" o atrakcjach, jakie czekają na uczestników, opowiedziała Iwona Haberny - organizatorka imprezy.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska dzieci literatura Rabka Zdrój

DK7 z Rabki-Zdroju do Chyżnego. Projekt przebiegu nowej drogi na Słowację

GDDKiA podpisała umowę na projekt nowego przebiegu drogi krajowej nr 7 od Rabki-Zdroju do granicy państwa ze Słowacją w Chyżnem (woj. małopolskie) - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wartość prac projektowych to prawie 55 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Rabka Zdrój Słowacja GDDKiA budowa kierowca samochody polskie radio kierowców online małopolskie

Rabka Festiwal poszukuje czytelniczego Zwyrtały!

Piąta edycja konkursu. Szukamy "czytelniczego" Zwyrtały, którego pomysł porwał do lektury i rozczytał szkołę, dzielnicę, wieś, miasto… Laureatem konkursu może osoba (lub grupa osób), niezależnie od wieku i miejsca działania, której pomysł zachwyci konkursowe jury w składzie: prof. Anna Janus-Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński, pan Konstanty Przybora. Aby wziąć udział należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wypełnić i przysłać, pocztą tradycyjną lub mailowo, do 1 czerwca 2023 r., na adres Biblioteki w Rabce-Zdroju krótki formularz z opisem projektu, który znajduje się poniżej.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca Rabka Zdrój radio dla dzieci patronatPRD

Jedynka i Polskie Radio Dzieciom na "Rabka Festival" 2022

Rusza IX Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" 2022. Słuchacze mogą liczyć na spotkania z cenionymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej z całego świata. W programie m.in. specjalne audycje, ciekawe relacje, gra miejska, cykl spotkań dla dorosłych oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Wydarzenie odbywać się będzie pod patronatem Programu 1 Polskiego Radia oraz Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Rabka Zdrój

VIII Rabka Festival: 7-10 lipca 2021

To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni. Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy polscy i zagraniczni, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Agnieszka Kunikowska Rabka Zdrój

Z kulturą za pan brat. 8. edycja Rabka Festival

Poznawanie historii własnej rodziny, kultury Łemków, Romów i Żydów, opowieści o ludowych legendach, literacka gra miejska, warsztaty ilustratorskie "Book Face" a nawet escape room "na polu"! Tegoroczna, ósma już edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival 2021" odbyła się z powodzeniem, pomimo ograniczeń związanych z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci Muzyka dla dzieci Rabka Zdrój Kulturalna strefa Martyna Chuderska

"Nigdy nie zostawiała człowieka w potrzebie". Prezydent odsłonił tablicę pamiątkową Marii Kaczyńskiej

- To była wspaniała osoba, o niezwykłym charakterze, szanowała każdego człowieka. To było w niej wielkie - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w Rabce-Zdroju odsłonił tablicę pamiątkową Marii Kaczyńskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Maria Kaczyńska Lech Kaczyński Rabka Zdrój małopolskie katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk pamięć Andrzej Duda prezydent społeczeństwo POLSKA