X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Okno na Bałkany

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 14:00
Belgrad kojarzy się najczęściej z komunizmem, wojną domową w latach 90-tych i bombardowaniami NATO. To nie najlepsza wizytówka, ale też nie cała prawda o tym największym mieście Bałkanów.
Audio
  • 10.04.2016 Okno na Bałkany (Dziecko w drodze/Polskie Radio Dzieciom)
Okno na Bałkany
Foto: Mariusz Gaczynski/East News

Kiedy myślimy o urlopie na Bałkanach, najczęściej wybieramy Chorwację Grecję lub Bułgarię, ale po co poddawać się temu mainstreamowi? Zaledwie półtorej godziny lotu dzieli Warszawę od stolicy Serbii. A mimo to niewiele wiemy o Belgradzie i wciąż rozciąga się nad nim cień wojny, która 15 lat temu zrujnowała reputację jednego z najbardziej przyjaznych Polakom krajów świata. Belgrad był zawsze bramą do Orientu. Przez wieki położony na granicy austriacko-tureckiej (jedna dzielnica należała do Austrii, pozostałe do Turcji), w swojej historii był zdobywany 40 razy, a 38 razy był burzony do fundamentów. Pierwsi ludzie zamieszkali tu trzy tysiące lat temu, a w trzecim wieku przed Chrystusem było tu już tętniące życiem miasto, choć oficjalnie prawa miejskie otrzymał „dopiero” od cesarza Hadriana w II wieku n.e. Dziś Belgrad to miasto o pięknej architekturze secesyjnej i art-deco. Na każdym rogu znajdziemy piekarnię, w której sprzedawane są dziesiątki gatunków chleba, ponieważ Serbowie nie wyobrażają sobie posiłku bez pieczywa. W restauracjach wszyscy zajadają się dietetycznym hamburgerem – czyli pljeskawicą lub grillowanymi czewapami. A jak wygląda życie rodziny z dzieckiem, w stolicy Serbii? O tym Magda i Sergiusz porozmawiają z Magdaleną Szuber – I sekretarzem polskiej ambasady w Belgradzie.

 

O audycji:"Dziecko w drodze" to barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwartowie.

 

Zapraszamy na audycję "Dziecko w drodze" w niedzielę w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w niedzielę, 10 kwietnia!

Zobacz także