X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Olsztyn miastem szesnastu jezior

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 14:00
Ile jezior jest w Olsztynie? Jedni mówią dziesięć, inni jedenaście, oficjalnie jest podobno aż 16, choć dla wielu są to sadzawki lub bajora. Tak czy inaczej, trochę tej wody jest…
Audio
  • 24.04.2016 Olsztyn miastem szesnastu jezior (Dziecko w drodze/Polskie Radio Dzieciom)
Foto: pixabay.com
Foto: pixabay.com

Wiosna rozgościła się już w Polsce na dobre, a do tego zbliża się majówka! Najbardziej popularnym kierunkiem w tym czasie stają się Mazury, a więc wiosła w dłoń i na kajaki! Przed nami malownicze rozlewiska, tętniące zielenią łąki i dziewicze tereny. To właśnie Warmia.

Z „Dzieckiem w drodze” zatrzymamy się tym razem na dłużej w Olsztynie. Obejrzymy tamtejszy gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej, wybudowany w XIV wieku. Ale nie jest to zwykły Zamek. Stanowił on m.in. siedzibę administratora dóbr ziemskich Mikołaja Kopernika, który pełnił te obowiązki w latach 1516 - 1521. Magda i Sergiusz zajrzą więc do jego dawnego pokoju i przyjrzą się tablicy astronomicznej, wykonanej przez naukowca. Następnie poszukają innych śladów człowieka, który „wstrzymał słońce, a ruszył ziemię”.

Odwiedzą także Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. To odtworzona z najdrobniejszymi szczegółami wieś z przestrzeni XVIII - XX wieku. Znajduje się tam aż 66 obiektów dużej i małej architektury oraz rzadkie gatunki zwierząt gospodarskich, polskiego pochodzenia. Wśród licznych chat, kościołów, młynów, karczm, szkół i zagród, znajdziemy nawet wychodki sprzed lat. Przygotujmy się na długą wyprawę po Olsztynie i okolicach, bo to kierunek w sam raz na wiosenne weekendy.

O audycji:"Dziecko w drodze" to barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwartowie.

 

Zapraszamy na audycję "Dziecko w drodze" w niedzielę w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w niedzielę, 24 kwietnia!

Zobacz także