!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Wolne Miasto Gdańsk. Jak zaplanować rodzinną podróż?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 14:40
Gdańsk to największe i najbogatsze miasto dawnej Rzeczpospolitej. Po kaszubsku Gduńsk, po niemiecku Danzig, a po łacinie Gedanum. Przez stulecia nazywany Wolnym Miastem - Gdańsk może się poszczycić tysiącem lat wspaniałej, chociaż zawiłej - historii. W naszej audycji ruszyliśmy na wycieczkę z miejskim przewodnikiem śladami dawnej potęgi tego miasta, na żywą lekcję historii.
Gdańsk
GdańskFoto: Z archiwum prywatnego Magdaleny i Sergiusza Pinkwart

Posłuchaj
59:25 2021_02_27 21_01_14_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 Dziecko w drodze 27 lutego godz. 21:01

Plaże nad Bałtykiem i miasto, które odwiedzającym ma wiele do zaoferowania. W granicach miasta są lasy i Trójmiejski Park Krajobrazowy, a teren jest tak pofałdowany, że jak jest śnieg będzie tam miejsce i dla narciarzy.

-Jest to miasto, które każdemu potrafi coś zaoferować o każdej porze roku - opowiadał w audycji - zimą można przyjechać na biegówki, jeżeli zima dopisze, ale na przykład w Sopocie jest wyciąg narciarski. Oczywiście, daleko im do tych w Zakopanem, ale jest - opowiadał Paweł Daszkiewicz z Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Posłuchajmy więc o plażach, bursztynie, muzeach - o wielu gdańskich atrakcjach, o tym jak można w jak można w Gdańsku odpocząć i jak spędzać tam czas z dziećmi, żeby się nie nudziły.


Gdańsk Gdańsk

Gdańsk. Wystawa dla dzieci Gdańsk. Wystawa dla dzieci

Gdańsk. Wystawa dla dzieci Gdańsk. Wystawa dla dzieci

Audycja: Dziecko w drodze
Prowadzą: Magda i Sergiusz Pinkwart
Gość: Paweł Daszkiewicz
Data emisji: 27.02.2021.

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00.

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz także
Czytaj także

Zimowa wycieczka wokół Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 10:00
W audycji "Dziecko w drodze" na antenie Polskiego Radia Dzieciom wyruszyliśmy na zimową wycieczkę w dolinki reglowe wokół Zakopanego. Zwiedziliśmy dolinę Strążyską, Kościeliską, i to jeszcze nie był kres naszej sobotnie wyprawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzinne wycieczki do muzeów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 23:37
Z podróży do odległych krajów przenosimy się do rodzinnych muzeów. Nasi nieustraszeni globtoterzy, autorzy audycji "Dziecko w drodze" Magdalena i Sergiusz Pinkwartowie przekonują w każdym wydaniu audycji, że na dziecku świat się nie kończy. Przeciwnie! Zamiast siedzieć w domu, warto zacząć go zwiedzać wspólnie i pokazywać go jednocześnie małemu podróżnikowi. Może się okazać, że dzięki temu zyskamy fantastycznego towarzysza naszych wypraw. Tym wyprawa zakończyła się w Muzeum Narodowym W Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzinna wyprawa do Wisły

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 12:10
Perła Beskidu Śląskiego, to nie tylko miasto najsłynniejszego polskiego skoczka – Adama Małysza, ale także ogromnie ciekawe miejsce, na styku kultur. No i ulubione miejsce prezydentów Polski. Dlaczego?
rozwiń zwiń