Polskie Radio Dzieciom

Odkrywamy uroki Kielc i ich okolic

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 14:15
Jak dobrze znamy Polskę? Trudno odpowiedzieć na to pytanie zważywszy na to, że nasz kraj bezustannie się zmienia, a miejscowości są stale urozmaicane przez różne atrakcje turystyczne. Właśnie dlatego postaramy się przybliżyć słuchaczom audycji "Dziecko w drodze" miasto Kielce oraz jego okolice, a pomogą nam w tym: Magdalena Kowalczyk z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Katarzyna Witkowska z Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich oraz Daniel Kozioł z Ośrodka Narciarskiego Sabat Krajno.
Kielce w obiektywie rodziny Pinkwartów
Kielce w obiektywie rodziny PinkwartówFoto: Z archiwum prywatnego rodziny Pinkwartów

Ulubionym miejscem mieszkańców Kielc jest Stadion Leśny, nazywany również zielonymi płucami miasta. To właśnie w jego pobliżu biegnie kilka kilometrów szlaku rowerowego Green Velo. Ponadto, turyści powinni przejść się najsłynniejszą ulicą miasta im. Henryka Sienkiewicza. Chodząc po deptaku można od razu odwiedzić Muzeum Zabawek oraz Manufakturę Słodyczy, które znajdują się niedaleko. Do najnowszych atrakcji Kielc można zaliczyć baseny tropikalne, dzięki którym poczujemy się jak na wakacjach.

Posłuchaj
58:25 2021_03_13 21_00_31_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 Dziecko w drodze 13 marca godz. 21:00

Będąc w samym sercu Gór Świętokrzyskich, czyli w Hucie Szklanej wypada zobaczyć Osadę Średniowieczną pod Świętym Krzyżem. Znajduje się tam kilka stanowisk rzemieślniczych, dzięki którym można przenieść się w czasie i zapoznać się ze średniowiecznymi tradycjami i ówczesnym rzemiosłem. Wizytatorzy będą mogli tam zobaczyć m.in. warsztat garncarski, spróbują wybić monety, a nawet zostaną świadkami obróbki drewna.

Z kolei fanom narciarstwa poleca się wizytę w Krajnie, w ośrodku z najdłuższym stokiem narciarskim w Górach Świętokrzyskich. Najdłuższy zjazd wyznacza trasa o numerze 3 i chociaż głównym przeznaczeniem stoku jest nauka i doskonalenie swoich umiejętności, zaawansowani narciarze również będą zadowoleni.   

Odkrywanie Polski podczas rodzinnych wycieczek może nie tylko przybrać formę edukacyjną, ale też pozwoli zacieśnić więzi między dziećmi, rodzeństwem, rodzicami oraz innymi krewnymi. Województwo świętokrzyskie z pewnością zaskoczy niejednego turystę swoimi atrakcjami.

Audycja: Dziecko w drodze
Prowadzą: Magda i Sergiusz Pinkwart
Goście: Magdalena Kowalczyk/ROT woj. Świętokrzyskiego, Katarzyna Witkowska/ Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich oraz Daniel Kozioł / Ośrodek Narciarski Sabat Krajno.
Data emisji: 13.03.2021.


Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjneAudycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00.

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 jo

Zobacz więcej na temat: Dziecko w drodze podróże
Zobacz także
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Antypody

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 10:00
W audycji "Dziecko w drodze" w Polskim Radiu Dzieciom, wyruszyliśmy na rajskie wyspy Polinezji Francuskiej. Magda i Sergiusz Pinkwartowie zaprosili do audycji Annę Kwiatkowską, dziennikarkę radiowej Trójki, która opowiedziała o swoich podróżach do raju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zimowa wycieczka wokół Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 10:00
W audycji "Dziecko w drodze" na antenie Polskiego Radia Dzieciom wyruszyliśmy na zimową wycieczkę w dolinki reglowe wokół Zakopanego. Zwiedziliśmy dolinę Strążyską, Kościeliską, i to jeszcze nie był kres naszej sobotnie wyprawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzinne wycieczki do muzeów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 23:37
Z podróży do odległych krajów przenosimy się do rodzinnych muzeów. Nasi nieustraszeni globtoterzy, autorzy audycji "Dziecko w drodze" Magdalena i Sergiusz Pinkwartowie przekonują w każdym wydaniu audycji, że na dziecku świat się nie kończy. Przeciwnie! Zamiast siedzieć w domu, warto zacząć go zwiedzać wspólnie i pokazywać go jednocześnie małemu podróżnikowi. Może się okazać, że dzięki temu zyskamy fantastycznego towarzysza naszych wypraw. Tym wyprawa zakończyła się w Muzeum Narodowym W Warszawie.
rozwiń zwiń