Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Wyspy Owcze

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 22:35
Wyspy Owcze, które należą do Królestwa Danii, składają się z 18 wulkanicznych skrawków lądów, które położone są na północy Atlantyku. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Lightlana

Gość Polskiego Radia dzieciom: Sabiną Poulsen, mama dwójki dzieci, Beniamina i Mii. Pracuje na Wyspach Owczych jako pedagog i podpowie nam co zobaczyć na tym archipelagu i jak wygląda życie na maleńkich wyspach na środku Atlantyku.

Posłuchaj
59:25 Dzieci_AAC 2022_04_30-21-00-13_DWD.mp3 30.04.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 30.04.2022

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Tradycje wielkanocne na świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 22:35
Zgodnie z tradycją opowiemy o wielkanocnych tradycjach w różnych miejscach świata, które odwiedziliśmy. Będziemy mówić o Malcie, Hiszpanii, Czechach, Słowacji, Austrii, Finlandii, no i o nietypowych zwyczajach wielkanocnych południowej Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Szetlandy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 22:35
Magda i Sergiusz z ekipy Dziecka w drodze zabierają nas na Szetlandy. Ten archipelag wysp, choć należy do Wielkiej Brytanii, wciąż bardziej jest związany z tradycją Wikingów.
rozwiń zwiń