Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Tanzania i Kenia

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 22:35
W audycji zastanowimy się, czy wyjazd wiosną do Tanzanii, lub w październiku do Kenii, aby zobaczyć na własne oczy Wielką Migrację, jeden z cudów przyrodniczych świata, to dobry pomysł.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W czasie Wielkiej Migracji miliony zebr i antylop gnu przemierzają setki kilometrów równin Serengeti, w poszukiwaniu pożywienia i wody.

Posłuchaj

59:16 [DAB]Dzieciom (PCM) 4 czerwiec 2022 21_00_06_DWD_.mp3 04.06.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Audycję przygotowali i prowadzili Magda i Sergiusz Pinkwart

Data emisji: 04.06.2022

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: dziecko dzieci podróże
Zobacz także
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Arabia Saudyjska

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 22:35
Arabia Saudyjska była przez całe lata kompletnie niedostępna dla turystów. Przez to narosło wiele mitów i legend dotyczących tego największego kraju arabskiego, w którym są najświętsze miasta islamu - Mekka i Medyna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Indie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 22:35
Indie to olbrzymi kraj, o niesamowitej historii i bogatej kulturze, ale też pełen kontrastów. Jak przygotować się na wyjazd rodzinny do Indii, skąd zacząć, co jeść, jak te mityczne Indie zwiedzać?
rozwiń zwiń