Polskie Radio
Section05
Arabia Saudyjska

Co z emisją gazów cieplarnianych. Szczyt COP23 w Bonn

W niemieckim Bonn trwa Konferencja Klimatyczna COP23. Rząd Niemiec ma nadzieję, że szczyt w Bonn przybliży cel, jakim jest uzyskanie globalnego porozumienia ws. redukcji emisji dwutlenku węgla. O tym, w jaki sposób Unia Europejska może zachęcić pozostałe kraje świata do walki z globalnym ociepleniem w audycji "Więcej Świata" mówił specjalista PISM, Marek Wąsiński.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Dariusz Rosiak Niemcy Bonn globalne ocieplenie Arabia Saudyjska

Zmiany w Arabii Saudyjskiej. Wiosna arabska?

– Doprowadził do tego, że król przyjął dekret o otrzymywaniu przez kobiety prawa jazdy, zapowiada powstanie wielkiego kompleksu turystycznego nad Morzem Czerwonym na obszarze większym niż Belgia – o działalności Mohammeda bin Salmana opowiada gość "Ciekawego czasu" Jan Natkański. Jego zdaniem można te zmiany postrzegać jako swoistą "wiosnę arabską".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Żakowski Jan Natkański Arabia Saudyjska Bliski Wschód

Król Arabii Saudyjskiej w Rosji. "To przełom"

Do Rosji przyleciał król Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziza-Sauda. Głównym tematem rozmów ma być współpraca między tymi państwami. Największe poruszenie wywołuje jednak kwestia zbrojeniowa. Rosja od 10 lat próbowała dostać się na rynek Arabii Saudyjskiej by móc sprzedawać tam broń. - Dziś słyszymy, że podpisane jest memorandum na zakup rosyjskiej broni przez Arabię Saudyjska - mówił w audycji Północ-Południe Bogumił Husejnow z Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Arabia Saudyjska Rosja Władimir Putin handel bronią broń