X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kiedy było średniowiecze

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 08:00
Filip Karocki Królik przeczytał ostatnio straszną historię na temat średniowiecza. Postanowił więc bliżej przyjrzeć się tej epoce. Zastanawiał się skąd wzięła się jej nazwa i jak w czasach średniowiecza wyglądało życie.
Audio
  • Czym różniło się życie w średniowiecznym mieście od życia na wsi? (Popołudnik z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Odpowiedzi na te pytania znali goście ”Podwieczorka z Filipem i Leopoldem” Łukasz Stępień i Marek Makulec – eksperci w temacie średniowiecza.

Audycję prowadzi Janusz Zadura.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00. 

Łukasz Stępień i Marek Makulec - goście w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Łukasz Stępień i Marek Makulec - goście w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem"

Jak można słuchać Polskiego Radia Dzieciom?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także

Czytaj także

Lew i Królik zasłuchani w opowieściach wilka morskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 12:00
Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedził najprawdziwszy na świecie wilk morski i żeglarz, który opowiedział wiele morskich opowieści. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzyplanetarne podróże Filipa i Leopolda

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 20:00
Merkury i Wenus
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Lew i Królik chcieli poznać polskie góry

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 14:15
Filip i Leopold ciekawi byli jak to jest być w górach. Filip chciałby kilkoma susami wskoczyć na sam szczyt Tatr, a Leopold, jak na lwa przystało, z chęcią umościłby się wygodnie gdzieś, w uroczej dolinie i popatrzył na góry z dołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indiańskie bajki i czary u Filipa i Leopolda

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 09:00
Niektóre imiona Indian są tajne więc nie wszyscy mogą je poznać. Czapla i Cicha Woda, które odwiedziły studio Polskiego Radia Dzieciom na szczęście mogły swoje imiona zdradzić. Podczas rozmowy w studiu Polskiego Radia Dzieciom zdradziły, że imiona swoje zdobyły nieprzypadkowo. Tak samo nieprzypadkowo opowiadane są wśród Indian Ameryki Północnej bajki i legendy.
rozwiń zwiń