X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Bezpieczna samodzielność dzieci w sklepie i w parku

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 18:00
Jak być bezpiecznym w otaczającym nas świecie? Podczas zakupów w sklepie czy zabawy w parku, dzieci powinny zachować szczególną ostrożność. O bezpieczeństwie w sytuacjach próby nawiązania kontaktu obcego dorosłego z dzieckiem, w audycji Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy z Przemysławem Jakubczykiem z Akademii Samodzielności.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Zoriana Zaitseva

Posłuchaj
59:18 6.01. Podwieczorek - bezpiecześntwo.mp3 Jak rozróżnić kogoś przyjaznego od kogoś wrogiego?

 

- Jeśli dziecko czeka przed sklepem na rodziców, i podchodzi nieznajoma osoba i prosi je o pomoc w poszukaniu kotka lub pomoc w zaniesieniu zakupów do domu to dziecko musi odmówić. Taka odmowa to nie jest nic złego. - Dziecko może powiedzieć, że czeka na rodziców i nie może jej pomóc - powiedział Przemysław Jakubczyk, gość Filipa i Leopolda - Dzieci zwracają uwagę na to jak wygląda dorosły, czy jest miły, uśmiechnięty, dobrze ubrany. Taka osoba już na starcie budzi zaufanie u dziecka. Niestety dorośli, którzy mają złe intencje w stosunku do dziecka wykorzystują to zaufanie. Moją rolą jest uświadomienie dzieciom, że sam wygląd nie jest najważniejszy, zwłaszcza gdy spotykamy osobę dorosłą pierwszy raz – podsumował gość Polskiego Radia Dzieciom. Jak rozróżnić kogoś przyjaznego od kogoś wrogiego? O tym w załączonej audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Przemysław Jakubczyk 
Data emisji: 6.01.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Czym są emocje - czyli jak uspokoić byka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 06:00
Złość, miłość, radość, nienawiść… w codziennym życiu to często właśnie one - emocje, są powodem naszych działań. Siedzą gdzieś głęboko w nas i powodują, że często nie możemy się w ogóle uspokoić. Tak jak ostatnio Filip Karocki Królik - dostał jedynkę z geografii, bo podpowiadał koledze! Dobrze podpowiedział, a dostał jedynkę. Uważał, że to wielce niesprawiedliwe i nie mógł się więc uspokoić. Dlatego Leopold wymyślił rozmowę o emocjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noworoczne postanowienia dzieci

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 16:45
W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" rozmawialiśmy o obietnicach, jakie składamy sobie wraz z rozpoczęciem nowego roku. Czy dzieci robią sobie postanowienia? Jeśli tak to jak to jest z dotrzymywaniem obietnic? Czy muszą być spełnione?
rozwiń zwiń