!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Lew i Królik oraz Tajny Klub Superdziewczyn

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 10:00
Times Square, Central Park, Broadway, Piąta Aleja… kto nie chciałby odwiedzić Nowego Jorku? Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie, powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata, najbardziej zróżnicowanym językowo ze wszystkich istniejących współcześnie miast.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Africa Studio

Ponieważ podróż do tego miasta jest także marzeniem królika Leopolda, do rozmowy o nim zaprosił w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Agnieszkę Mielech, autorkę popularnej wśród młodych czytelników serii książek o Emi i Tajnym Klubie Superdziewczyn.

Nowa przygoda dziewczyn, opisana w kolejnym tomie podróżniczych przygód - serii "dookoła świata", rozgrywa się właśnie w Nowym Jorku. Bohaterki książki zrealizują nową tajną misję, której stawką będzie bezpieczeństwo pewnego odważnego czworonoga.
Posłuchaj z nami nowojorskich opowieści.

Posłuchaj
48:47 Dzieci_AAC 2021_01_29-17-58-51.mp3 Tajny Klub Superdziewczyn w mieście, które nigdy nie śpi

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Agnieszka Mielech
Data emisji: 29.01.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo


Zobacz także
Czytaj także

Emi i tajny klub superdziewczyn. Dziewczyny wyruszają w podróż dookoła świata 

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 16:59
Emi mieszka z mamą, tatą i labradorem Czekoladą mieszka w domu Na Bateryjce. Razem z koleżankami zakłada tajny klub. Hasłem ich spotkań jest: "Nigdy więcej nudy". Historie Emi, pełne przygód to książki autorstwa Agnieszki Mielech, które dziesięciolatki czytają z zapartym tchem. 
rozwiń zwiń