!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wymyśl sobie przytulankę!

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 13:20
Chiński różowy smok z łapami lwa i rogami jak u kozy, czy pierzasty nietoperz z nogami fauna, baśniowy pegaz z delikatnymi przezroczystymi skrzydłami... są artyści, którzy lalkowe przytulanki tworzą na specjalne zamówienie klienta. Wyjątkowe lalki - art dolls - tworzone z różnych materiałów mogą osiągać ceny w tysiącach dolarów i traktowane są niejednokrotnie jak dzieła sztuki. Żeby je wykonać, należy przecież umieć rzeźbić, malować, projektować kostiumy a ich tworzenie zajmuje czasem miesiące pracy.
W audycji Prawdę mówiąc rozmawiamy o wszystkim, co jest związane z pójściem dziecka do przedszkola (zdjęcie ilustracyjne)
W audycji "Prawdę mówiąc" rozmawiamy o wszystkim, co jest związane z pójściem dziecka do przedszkola (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

W Podwieczorku usłyszeliśmy o tym, jak powstają takie wyjątkowe lalki. Opowiedziała nam o nich Hanna Werkowicz, która także je projektuje i tworzy. Zrobienie jednego pluszaka zajmuje 5-7 dni, a artystka zrobiła ich już ponad 200!


Posłuchaj
59:37 2021_03_04 18_00_00_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Wymyśl sobie przytulankę_Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 4 marca godz. 18:00

 

Wszystko zaczęło się od tego, że zobaczyła w internecie zdjęcie małej lalki - figurki smoka. Jak mówi, był to "tęczowy aksolot". Do dziś zrobiła mnóstwo podobnych lalek - smoków i innych zwierzaków. Ale najciekawsze jest właśnie to, że potrafi wykonać lalkę według indywidualnego projektu, jedyną i niepowtarzalną. - Bardzo dużo jest ludzi którzy zajmują się rysowaniem i fascynują się wymyślaniem różnych swoich niewidzialnych przyjaciół. I to jest wielka frajda. Kiedyś zrobiłam takiego królika, który miał centki lamparta, rogi jelenia i do tego skrzydła zrobione z liści - opowiadała artystka.

Posłuchajcie jak takie zwierzaki powstają.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Hanna Werkowicz
Data emisji: 2.03.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także
Czytaj także

Przybij żółwika bibliotekarzowi

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 15:09
1 marca zazwyczaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Jednak w tym roku nic nie jest takie jak zwykle. Ponieważ z powodu pandemii przytulanie jest zdecydowanie niewskazane to jednak może warto po prostu pójść do biblioteki i pożyczyć książkę, pomachać albo przybić "żółwika" bibliotekarzowi?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zbudować robota? Lew i Królik podpowiadają

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 18:00
Kto by nie chciał zmechanizować nieco swoich codziennych obowiązków? Mieć robota do sprzątania, do odkurzania, do zmywania naczyń - i nie mówimy tu o zmywarce. Do wieczornej audycji Polskiego Radia Dzieciom zaprosiliśmy gości z sali zabaw Konstruktor - Monikę Klepacką i Michała Boczkowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najprawdziwszy cyrkowiec świata

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 16:35
Cyrkowiec to oczywiście artysta występujący w cyrku. Słownik języka polskiego podaje jeszcze znaczenie potoczne - to człowiek sprytny, który potrafi wyjść z każdej opresji. Na arenie cyrkowej możemy zauważyć, że najsprytniejsi, albo najczęściej w te opresje wpadający - są klauni. Termin ukształtował się w XVI wieku; "grać klauna na scenie" miało oznaczać niewłaściwe zachowanie. Obecnie klaunami nazywa się najczęściej artystów komediowych występujących na arenie między kolejnymi punktami programu.
rozwiń zwiń