X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rowerem po Poleskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 12:39
Spędzanie wolnego czasu na łonie natury to zawsze doby pomysł. Jeśli uwzględnimy w nim dodatkowo jazdę na rowerze, nie tylko się zrelaksujemy, ale też zadbamy o nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Przykład możemy wziąć z przyrodnika Bartosza Popczyńskiego, który w Podwieczorku Filipa i Leopolda opowiedział o swojej wyprawie do Poleskiego Parku Narodowego.
Poleski Park Narodowy
Poleski Park NarodowyFoto: Bartosz Popczyński

Poleski Park Narodowy, który znajduje się w województwie lubelskim jest dosyć spory. Dlatego, jeśli chcielibyśmy go objechać na rowerze zajęłoby to sporo czasu.  Obszar Parku cechuje duża różnorodność środowiska, jednak znany jest z tego, że jego obszar jest błotny i bagienny. Niemniej jednak znajdziemy tam też piękne jeziorka oraz utwardzone drogi idealne na spacer. 

Posłuchaj
58:18 2021_04_14 18_00_59_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem do Polskiego Parku Narodowego?_Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 14 kwietnia godz. 18:00

Mimo że symbolem Parku jest żuraw, potrzeba wiele czasu i cierpliwości aby je dostrzec. To dlatego, ponieważ szybko się płoszą i uciekają przed człowiekiem. Tak więc zaleca się, aby obserwować je z daleka przez lornetkę. Jak jednak stwierdził gość audycji, Bartosz Popczyński – Wydaje mi się, że jednak lepszym symbolem byłby żółwik. -  Spowodowane jest to tym, że Poleski Park Narodowy jest idealnym miejscem dla tak rzadkiego gatunku jakim jest żółw błotny. 

Poleski Park Narodowy Poleski Park Narodowy

Wspomniany Park na Lubelszczyźnie to idealne miejsce na weekendową wycieczkę, gdyż jest tam wiele interesujących szlaków rowerowych i pieszych. Pamiętajmy jednak o odpowiednim ubiorze, które będzie nas chronić przed komarami i kleszczami.  
Więcej w załączonej audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Bartosz Popczyński 
Data emisji: 14.04.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

  

 

Zobacz także

Czytaj także

"Podwieczorek z Filipem I Leopoldem". Karkonoski Park Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 15:40
W Karkonoskim Parku Narodowym występuje ponad tysiąc gatunków roślin oraz wiele gatunków zwierząt leśnych. Spotkać można bobry, sarny, lisy i aż 16 gatunków nietoperzy, a nawet muflony. Fruwa tu ponad 90 gatunków ptaków. Wybieraliśmy się do rozciągającego się w województwie dolnośląskim Karkonoskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń