Polskie Radio Dzieciom

Odjechany długi weekend!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 11:00
Majówka już się zbliża! Nadszedł czas na podjęcie decyzji: morze, góry czy Mazury?
Odjechany długi weekend
Foto: pixabay.com

Skoro ceny benzyny spadają tuż przed weekendem majowym, warto spakować rodzinę do samochodu i wyjechać w piękne polskie rejony, szczególnie że nasz odpoczynek może trwać w tym roku nawet 4 dni. Warto więc wykorzystać ten czas na szybką regenerację i wyjazd poza miasto.

Razem z Magdą, Sergiuszem i małym Chruczkiem przemierzymy polskie regiony, aby wybrać coś w sam raz na majówkę. Pierwszy punkt programu to: noclegi w zabytkach. Zajrzymy do najmniejszego hotelu świata w Janowcu, następnie wybierzemy się do turystycznego serca polskich Tatr: Zakopanego. To jeden z najbardziej obleganych majówkowych kierunków. Będzie też coś dla miłośników przeciwległego kierunku, czyli blichtr trójmiasta i zefir znad morza.

Dla zmęczonych i zestresowanych zaproponujemy zaś dziewicze tereny Puszczy Białowieskiej. Pomimo, że każdego roku Białowieski Park Narodowy odwiedza około 140 tys. turystów, jest ona jedynym w Europie lasem, tak dobrze zachowanym w stanie pierwotnym. Na koniec zaprosimy na sentymentalną podróż do Wilna, a wyprawę zakończymy nietypowo: w Kielcach, gdzie znudzonych typowymi majówkami zabierzemy w ekscytującą podróż w mało znane miejsca.

W audycji nie zabraknie oczywiście garści porad turystycznych, porozmawiamy także o jedzeniu w podróży, a dla wszystkich mam, zdradzimy sekret konstruktywnego pakowania na wyjazd: czyli, jak niczego nie zapomnieć, a przy tym zmieścić się z całym ekwipunkiem w samochodzie.

O audycji:"Dziecko w drodze" to barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwartowie.

Zapraszamy na audycję "Dziecko w drodze" w niedzielę w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w niedzielę, 1 maja!

Zobacz także