Polskie Radio Dzieciom

Mogą być gęsie albo wieczne

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 08:00
Małe duże, krótkie, długie, cienkie albo grube. Wieczne pióra. Przez lata towarzyszyły królom, a do dziś podpisuje się nimi oficjalne międzynarodowe dokumenty. W “Mini Eurece” poznaliśmy ich historię.
Audio
  • W poszukiwaniu historii piór wiecznych (Mini Eureka/Polskie Radio Dzieciom)_4.12.2019.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Brian A Jackson

Zaczęło się od Egipcjan, którzy pisali kawałkiem trzciny. Europejczycy pamiętają przede wszystkim pióro gęsie, zaostrzone. Pióra wieczne do dziś wydają się czymś bardzo eleganckim, ale są dlatego fantastyczne, że takim piórem może pisać każdy. A na dodatek uczą kaligrafii - tym samym staranności i pokory

W poszukiwaniu historii  piór wiecznych Artur Wolski odwiedził Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

Rozmawiał: Artur Wolski
Data emisji: 4.12.2019.
"Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą środę w godz. 17.15 - 17.45.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja Artur Wolski
Zobacz także
Czytaj także

Czy włosy mogą być chore?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 11:16
W ”Minieurece” zapytaliśmy ile żyje włos, jak dbać o włosy, żeby zawsze były piękne i zdrowe oraz dzięki jakim badaniom można ocenić stan naszych włosów?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Melson - robot doskonały

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 10:00
Litery MEL - to skrót nazwy Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. A więc jeśli na uczelni zaprojektuje się robota humatoidalnego, to zapewne nazwie się go Melson - jest przecież trochę “dzieckiem” tego wydziału. W "Minieurece" poznaliśmy Melsona - robota humanoidalnego
rozwiń zwiń