X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Życiowy pożytek" z matematyki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 14:23
Czy myśleliście kiedyś o tym, że cały świat wokół nas jest matematyką? Wiele rzeczy i procesów bez niej nie istnieje. Matematyka uczy dyscypliny pracy i uczula, że w działaniu jest zarówno początek, środek jak i koniec.
Audio
  • Matematyka - czy słusznie jest królową nauk? (Mini Eureka/Polskie Radio Dzieciom)_4.03.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ granata68

W matematyce jest chwila na fantazję, ale musi mieć ona ręce i nogi - przekonują goście audycji "Mini Eureka". Gośćmi Artura Wolskiego były: dr Magdalena Roszak z Katedry Informatyki i Statystyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i dr Agnieszka Heba z Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Humanista nie zrozumie matematyka, ale czy współcześni matematycy rozumieją się nawzajem? I jak zachęcić dziecko do praktycznego używania matematyki na co dzień? 

Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja: Mini Eureka
Rozmawiał: Artur Wolski
Gość: dr Magdalena Roszak/UM w Poznaniu i dr Agnieszka Heba UW.
Data emisji: 04.03.2020.
"Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą środę w godz. 17.15 - 17.45.

***
Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz więcej na temat: Artur Wolski edukacja
Zobacz także

Czytaj także

Jak obudzić w dzieciach kreatywność szyjąc kolorowe ubranka

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 14:10
Kiedy była mała, to już w domu babci próbowała szyć ubranka dla lalek. A jak sama urodziła córkę i żal jej było wyrzucić ubranka dziecka -  wtedy ze śpioszków, skarpetek i kawałków materiału zaczęła tworzyć maskotki i przytulanki. Tak powstał KicKic. Jest szmacianym zającem, ma długie nogi i łapki, duże oczy. Jest ważny, bo był pierwszy, a teraz ma całą rodzinę szmacianych zajęcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wirusy naprawdę mają korony?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 13:34
Gościem Artura Wolskiego w "Mini Eurece" był prof. dr hab Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W audycji m.in. o tym dlaczego wirusy wyglądają jak z kosmosu, czy są piękne i złożone, czy niektóre z nich rzeczywiście mają korony i jak należy takiego wirusa łapać, żeby go zbadać?
rozwiń zwiń