Polskie Radio Dzieciom

Władczyni piasków

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 18:00
Jakie tajemnice kryje starożytny Egipt, co wydażyło się setki lat temu i kto najbardziej włynął na wydarzenia z tamtych lat? Odpowiedzi na te pytania zna z pewnością Eliza Drogosz, pisarka i autorka książek "Berło zniszczenia" i "Władca piasków", która była gościem Popołudnika w PRD.
Audio
Piramidy w Gizie
Piramidy w GizieFoto: Ricardo Liberato/Flickr/Wikipedia

Starożytni egipscy bogowie powrócili do życia, odrodzili się w ciałach ludzi, jako osoby pozornie zwykłe, a teraz, jako nastolatki, stopniowo przypominają sobie, kim kiedyś byli i odkrywają swe dawne moce - to nie jest typowa opowieść z historycznym tłem, ale dzieło młodej pisarki, dla której historia starożytnego Egiptu ma wyjątkowe znaczenie.

- Uwielbiam pisać i tworzyć różne opowieści, poza tym fascynuje mnie także praca naukowa w dziedzinie historii, a dokładnie jeśli chodzi o cywilizacje Inków - powiedziała Eliza Drogosz, autorka dwóch książek, których akcja odbywa się właśnie w tajemniczych wiekach, setki lat temu. - Egipt interesował mnie już w dzieciństwie, później pojawiła się dodatkowo pasja do literatury - dodała gość audycji.


Zapraszamy na "Popołudnik w PRD" od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 - 17:00

Zobacz także