X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Władczyni piasków

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 18:00
Jakie tajemnice kryje starożytny Egipt, co wydażyło się setki lat temu i kto najbardziej włynął na wydarzenia z tamtych lat? Odpowiedzi na te pytania zna z pewnością Eliza Drogosz, pisarka i autorka książek "Berło zniszczenia" i "Władca piasków", która była gościem Popołudnika w PRD.
Audio
Piramidy w Gizie
Piramidy w GizieFoto: Ricardo Liberato/Flickr/Wikipedia

Starożytni egipscy bogowie powrócili do życia, odrodzili się w ciałach ludzi, jako osoby pozornie zwykłe, a teraz, jako nastolatki, stopniowo przypominają sobie, kim kiedyś byli i odkrywają swe dawne moce - to nie jest typowa opowieść z historycznym tłem, ale dzieło młodej pisarki, dla której historia starożytnego Egiptu ma wyjątkowe znaczenie.

- Uwielbiam pisać i tworzyć różne opowieści, poza tym fascynuje mnie także praca naukowa w dziedzinie historii, a dokładnie jeśli chodzi o cywilizacje Inków - powiedziała Eliza Drogosz, autorka dwóch książek, których akcja odbywa się właśnie w tajemniczych wiekach, setki lat temu. - Egipt interesował mnie już w dzieciństwie, później pojawiła się dodatkowo pasja do literatury - dodała gość audycji.


Zapraszamy na "Popołudnik w PRD" od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 - 17:00

Zobacz także